Людина

Жир на животі звинуватили в старінні організму

Вчені з Бернського університету (Швейцарія) з’ясували, що вісцеральний жир прискорює розвиток вікових захворювань і ослаблення імунітету.

Фахівці стверджують, що жир, який знаходиться в черевній порожнині, сприяє слабкому хронічному запаленню, яке, своєю чергою, прискорює розвиток вікових захворювань і ослаблення імунітету. Ключову роль у патологічному процесі відіграють специфічні імунні клітини — лейкоцити еозинофіли. Хоча вони зазвичай присутні в кровоносній системі, фахівці знайшли їх у вісцеральних жирових тканинах у людей і мишей.

Ці клітини забезпечують захист проти багатоклітинних паразитів і сприяють розвитку алергічних захворювань дихальних органів — наприклад, астми. В черевній порожнині вони підтримують місцевий імунний гомеостаз. З віком кількість еозинофілів зменшується, а кількість прозапальних макрофагів збільшується. Із-за дисбалансу черевний жир стає джерелом сполук, що сприяють запаленню.

Експерименти на мишах показали, що пересадка еозинофілів від молодих тварин старим реципієнтам знижувало не тільки локальне, але й системне запалення слабкого ступеня. Цей підхід надав омолоджуючу дію на постарілий організм. Як наслідок, літні тварини продемонстрували значне поліпшення фізичної форми та імунної системи.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button