Людина

Відмова від м’яса на користь овочів і фруктів шкідливіша для навколишнього середовища

Нове дослідження, проведене вченими з Університету Карнегі — Меллон, показало, що вживання в їжу овочів і фруктів може наносити значно більшої шкоди навколишньому середовищу, ніж м’ясна дієта. За цим показником популярний салат виявився втричі шкідливішим, ніж улюблена багатьма копчена свиняча грудинка.

05be22b5ae7abfcd07801d050ca1911d
Дослідження, опубліковане в журналі Systems Environment and Decisions, йде врозріз з популярною ідеєю про те, що відмова від м’яса допоможе зупинити зміну клімату. Суть в тому, що виробництво їжі на зразок салату латук пов’язано з більш високими витратами ресурсів і шкідливими викидами в атмосферу в перерахунку на одну калорію порівняно з деякими видами м’яса.

Виконання рекомендацій по харчуванню, розроблених Міністерством сільського господарства США (United States Department of Agriculture, USDA), згідно з дослідженням, виявилося шкідливіше для навколишнього середовища завдяки безлічі факторів. І це незважаючи на зниження кількості споживаних калорій.

Багато овочів вимагають набагато більше ресурсів, ніж ви думаєте. Баклажани, селера і огірки виглядають особливо погано на тлі свинини або курки, — заявили вчені.

Вчені прийшли до висновку, що якщо виключити м’ясо з раціону і знизити споживання калорій до рекомендованого USDA рівня, то негативний вплив на навколишнє середовище зросте. Результат буде виглядати так: споживання енергії збільшиться на 38 відсотків, витрата води — на 10 відсотків, а викид парникових газів — на 6 відсотків.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button