Технології

Вчені зробили тактильний датчик високого дозволу: роборука буде працювати ефективніше

Дослідники з Facebook розробили DIGIT — це сенсорний датчик, який підвищить ефективність роботи роборуки. Вона зможе виконувати більше завдань, пов’язаних з маніпуляцією. Інформація про розробку з’явилася в arXiv.

“Один з факторів, що обмежують сучасні роботизовані маніпуляційні системи, — це проблема визначати контактність сил. Як крок до покращення роботизованих маніпуляцій ми представляємо DIGIT — недорогий, компактний і тактильний датчик високого дозволу, призначений для різних маніпуляцій роборукою,” – стверджується в науковій статті

Датчик, розроблений командою дослідників у Facebook, працює на основі сенсорних технологій розроблених у минулому. Датчик має невеликий розмір і може бути встановлений на роборуці з декількома пальцями.

Для того, щоб оцінити продуктивність DIGIT, дослідники застосували по датчику до кожного з пальців на роборуці Allegro — це багатоцільова рука, розроблена Simlab, яка часто використовується для тестування нових методів маніпулювання об’єктами. Під час експерименту команда навчила нейромережеву модель діяти як контролер для руки Allegro: роборука переміщувала скляні кульки.

У цих тестах сенсор працював добре, він зібрав тактильні дані високого дозволу, які можна було б використовувати для навчання глибоких нейронних мереж, щоб краще управляти рукою Allegro.

У своїй роботі дослідники планують продовжити роботу над датчиком, вони хочуть зробити його розмір ще менше, а також включити в нього вигнуті всеспрямовані чутливі поля.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button