Всесвіт

У липні на Марс відправляться одразу три місії з різних країн

Липень — саме час летіти на Марс! У цьому місяці на Червону планету відправляться відразу ж три місії з різних країн: США, Китаю і ОАЕ.

NASA/JPL-Caltech

Для кожної країни ці запуски стануть особливо важливими. США хоч і запускають свій п’ятий марсохід, сподіваються, що Perseverance зможе дати остаточні відповіді на запитання про життя на Марсі; Китай вперше відправить ровер на Марс; ОАЕ запустять орбітальний апарат — це буде перший міжпланетний політ арабського регіону.

На жаль, не факт, що все пройде успішно у всіх трьох країн. Марс сумно відомий як «кладовище для невдалих космічних апаратів». Однак якщо вони все-таки зможуть це зробити, то наше розуміння планети значно зміниться. Обидва марсоходи (США і Китай) попрямують до ще незвіданих частин планети, а орбітальний апарат ОАЕ буде відслідковувати зміну марсіанської атмосфери.

Nature
Приблизні точки роботи марсоходів: сині — попередні місії, білі — нові США, заштриховані — Китай

США

Нову місію на Марс NASA розбито на дві частини. У липні відбудеться запуск всюдихода Perseverance, саме він стане початком великої подорожі. Головна мета цього ровера — зібрати, зберегти, а згодом і доставити на Землю зразки марсіанських порід. Якщо все піде за планом, то до 2031 року ці зразки будуть вже на нашій планеті. Вони можуть стати першими зібраними породами з Марса на Землі.

Всюдихід повинен впоратися з цим завданням всього за один марсіанський рік (два земних). Все, що Perseverance збере і принесе на Землю, сформує курс вивчення Марса на десятиліття вперед. Але найважливіше це те, що ровер являє собою величезний шанс для вчених дізнатися, чи було коли-небудь життя на Червоній планеті. Якщо він збере «правильні» породи, то вчені на Землі зможуть виявити ознаки марсіанського життя.

Для того щоб реалізувати ці плани, вчені забезпечили Perseverance вдосконаленою навігаційною системою, камерами, які можуть робити чіткіше кольорове зображення, модернізованими колесами для кращого зчеплення з грунтом, а також міні-вертольотом для обстеження місцевості.

Perseverance повинен стартувати з мису Канаверал, США, в період з 30 липня по 15 серпня і приземлитися на Марсі в лютому 2021 року.

Китай

Китай йде вже протоптаним шляхом, і як і у випадку з Місяцем, країна збирається запустити відразу два апарати. Місія Tianwen-1 повинна доставити на Марс орбітальний апарат і всюдихід. Ровер, який спуститься на Червону планету, має радіолокаційну станцію підповерхневого зондування. Такий апарат опиниться на Марсі вперше. Його головна мета — це вивчення геології планети.

Що стосується орбітального апарату, то команда вбудувала в нього камери середнього і високого дозволу, які будуть збирати зображення таких об’єктів, як дюни, льодовики і вулкани, надаючи дані про те, як вони сформувалися. Група Tianwen-1 також планує збирати атмосферні дані про температуру, тиск повітря, швидкості і напрямку вітру, і вивчати магнітні і гравітаційні поля на Марсі.

Місія повинна стартувати в період з 23 липня по 5 серпня 2020 року.

ОАЕ

Успіх місії Emirates Mars Mission (EMM) ознаменує собою не тільки перший міжпланетний запуск арабської країни, але і створить першу глобальну карту погоди Марса. Перевага цієї місії у тому, що на відміну від попередніх зондів, які вже вивчали атмосферу планети, орбітальний апарат Hope може спостерігати великі території Марса, як вдень, так і вночі протягом всього марсіанського року. Вперше зонд проведе вимірювання в нижніх шарах атмосфери, де формується погода.

Робота над марсіанським проєктом велася молодими фахівцями з ОАЕ, що не випадково. Ще одна важлива мета цього запуску — надихнути мільйони молодих жителів арабського регіону і підвищити їх інтерес до науки.

«Невдача на Марсі можлива, але відмова від прогресу неприпустима», — говорить керівник проєкту Hope Омран Шараф.

Emirates Mars Mission стартує з космодрому Танегасіма в липні 2020 року.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button