Земля

Георадар допоміг зрозуміти, як виглядала легендарна столиця Нубії

Команда польських археологів за допомогою геофізичних досліджень зуміла виявити руїни таємничо зниклої стародавньої столиці Нубійського царства і відновити її планування.

Про відкриття розповідає Archaeology News Network. Геофізичне дослідження було проведено на місці розкопок Старої Донголи – легендарної столиці середньовічної Нубії, розташованої на території сучасного Судану. Зокрема, тут розташовувалася столиця держави Мукурра. Вважається, що вона була зведена ще в VI столітті.

Георадар помог понять, как выглядела легендарная столица Нубии

Польська експедиція проводить її вивчення з 1964 року. За цей час було розкопано безліч руїн будівель різних періодів. Залишалася загадкою точне планування Старої Донголи.

Відновити її за допомогою традиційних археологічних методів не вдалося. Тому вчені сканували ґрунт. Отримані за допомогою георадара зображення допомогли встановити, як виглядало місто безпосередньо перед своїм зникненням в XIX столітті, коли воно “переїхало” вниз за течією Нілу на 80 км.

До речі, по жодному іншому місту в Африці у вчених немає таких даних. Геофізичні дослідження показали, що міські стіни з плином часу змінювали свої функції. Якщо спочатку вони служили для захисту, то в пізній період – розділяли різні райони.

Аналіз отриманих даних показав, що жителі цього міста були матеріально забезпеченими людьми. На це вказує, наприклад, знайдена при розкопках кераміка з Японії.

“Цікаво, що в XVIII столітті жителі Донголи, ймовірно, були завзятими курцями, – каже керівник експедиції доктор Артур Облуський. – У кожному будинку ми знайшли кілька трубок, а тютюн в той період часу не був дешевим товаром”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button