Земля

Життя на Землі з’явилося завдяки блискавкам

Вчені цілком серйозно говорять про те, що людство, своїм походженням повинно бути зобов’язане блискавкам. Так-так, блискавка! А підходять вони до цього висновку так.


Мільйони років тому наша планета крутилася в непроглядній темряві. І була вона оповита щільною газовою пеленою. Поступово атмосфера Землі стала очищатися. Пройшов ще досить великий часовий період, поки перші промені Сонця освітили неживу і порожню поверхню нашої планети. Ще багато мільйонів років пройшли до того часу, поки ті пари, які містилися в її атмосфері, не почали конденсуватися, перетворюючись на воду. Всесвіт не спішить, але все ж настав той час, коли на Землі утворився океан. Тут вже і з’явилася можливість переходу до наступного акту творіння – створення життя.

Американські вчені вважають, що лише 10 млн років знадобилося природі від створення першої подоби одноклітинних, до виникнення перших ціанобактерій. Їх скам’янілості виявлені дослідниками в Африці та Австралії. Сучасна наука нараховує їм до 3,5 млрд років. Всього 400 млн років знадобилося для удосконалення перших мікроорганізмів.

Вчені зі світовим ім’ям постійно експериментують, проводять дослідження для відтворення умов, що колись існували на нашій планеті. До речі, вчені довгий час не могли відповісти питання: Що з’явилося раніше – яйце чи курка? Яке з’єднання виникло раніше: РНК (матриця, двигун всіх життєвих матерій) або ензим, який повинен будуватися за планом, закладеному в РНК. Що раніше?

Все ж до 1982 р вчені знайшли «початок всіх початків». З’ясувалося, що РНК в біохімічних процесах відіграє подвійну роль: іноді деякі частини цієї молекули відіграють роль ензимів-каталізаторів. Значить, все ж синтез повинен початися з каталітичної частини РНК. В наслідок і було висунуто припущення, що всі ми своїм походження зобов’язані блискавкам – атмосферні електричні заряди і змусили ту суміш, з якої складалася первинна атмосфера Землі (водяна пара, водень і аміак) піддатися синтезу, завдяки якому вийшли перші органічні молекули, які і стали провісниками створення всього живого на Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button