Земля

Якої шкоди отримує організм після купання в океані?

На поверхні шкіри людини живе трильйон різних бактерій — ця сукупність мікроорганізмів називається мікробіомом, і захищає організм від зовнішнього впливу алергенів і інших зовнішніх подразників. Іноді цей природний шар захисту може руйнуватися, роблячи людей схильними до інфекційних захворювань. Виявилося, що часом руйнівний ефект чекає в найнесподіваніших місцях — дослідники з Каліфорнійського університету в Ірвайні виявили, що мікробіом людини сильно змінюється навіть після купання в океані.

Відкриття було зроблено в ході контролювання шкірного мікробіома дев’яти добровольців. Кожен з них провів в океанічній воді 10 хвилин, і дослідники проаналізували їх шкірний покрив відразу після купання, і через 24 години перебування у воді. Вчені на чолі з професором Марісом Нільсен, виявили сильні зміни мікробіома у всіх дев’яти осіб — він відновлювався до початкового стану тільки через добу, і протягом усього цього часу міг пропускати інфекції.

Купання в океані призводить інфекційних захворювань

Дослідників особливо спантеличило те, що на шкірі всіх добровольців були виявлені вібріони — бактерії з родини Vibrionaceae, яке містить близько 40 видів. Більшість з них не є патогенними, але небезпечні види все ж є, і вони цілком можуть зберігатися на тілі людини, і ставати причиною різних захворювань.

Найбільш патогенними для людини видами вважаються Vibrio parahaemolyticus і Vibrio vulnificus. Вплив останнього найбільш фатально, тому що воно легко викликає зараження крові. Як правило, від цього виду часто страждають жителі Африки — в літературі описаний випадок, коли люди заразилися бактерією після використання води в побутових цілях, у якій купалися гіпопотами.

Какой вред получает организм после купания в океане?
Вібріони

З усього, що написано вище, випливає, що купання в океані може бути потенційно небезпечним, ніж перебування в морській воді і тим більше в душі або ванні. При цьому вчені не закликають повністю остерігатися океанів — результати їх дослідження просто є нагадуванням про те, що у воді містяться потенційно небезпечні бактерії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button