Фото

Жорстокі будні інкубаторів майбутніх олімпійських чемпіонів у Китаї (фото)

Діти, що плачуть — типова картина для китайських юнацьких спортивних шкіл, де раніше зовсім маленьких дітей віддавали тренерам для перетворення в олімпійських чемпіонів. Дітей віком від шести років тут чекають виснажливі тренування. Проте зараз ситуація поступово змінюється: через демографічний провал, збільшення добробуту населення та поширення інших видів освіти.

(Всього 29 фото)

Джерело: Daily Mail

Дівчинка розтягує ноги і намагається дістати до вказівки тренера на уроці гімнастики спортивної аматорської юнацькій школі Yangpu в Шанхаї.

Китайська система спортивної підготовки стала однією з найбільш успішних у світі після того, як країна повернулася до участі в Олімпійських іграх 1980 року. Найвищого розквіту вона досягла, коли Китай посів перше місце у турнірній таблиці літньої Олімпіади в Пекіні в 2008 році і опустився лише на друге під час Олімпіади в Лондоні чотири роки тому.

Тренер витирає дівчинці сльози на уроці гімнастики. Китайські спортивні школи відомі тим, що змушують дітей працювати на межі фізичних можливостей, щоб робити з них олімпійських чемпіонів.

Зараз все менше батьків хочуть віддавати дітей в їжакові рукавиці тренерів, тому кількість учнів в спортивних школах різко скоротилася. У Китаї все більше уваги приділяється культурній освіті. Деякі школи закрилися, іншим довелося переглянути системи навчання. В 1990 році таких шкіл налічувалося 3687.

Діти роблять стійку на руках під час уроку гімнастики в аматорській спортивній юнацькій школи Yangpu в Шанхаї.

Суперечки про релевантність системи спортивних шкіл почалися під час Олімпіади 2008 року в Пекіні, оскільки виявилося, що спортсменам важко знайти своє місце в житті після відходу з великого спорту через високі вимоги до освіти серед зростаючого середнього класу в Китаї.

Дівчатка вчаться стояти на руках.

Скорочення народжуваності в Китаї через політику «одна сім’я — одна дитина» не сприяло поліпшенню ситуації разом з жорсткою системою освіти, в якій учням доводиться витрачати вдвічі більше часу на домашні завдання, ніж в інших країнах світу.

Діти на тренуванні з бадмінтону в спортивній школі Шичахай в Пекіні.

У 2010 році влада Китаю відповіла на цю стурбованість громадян, ввівши нову політику під назвою «Документ 23», яка пропонує школам підвищувати стандарти освіти і надавати більше підтримки колишнім спортсменам.

Дівчата-підлітки слухають вказівки тренера під час уроку з боксу в пекінській спортивній школі Шичахай.

У дитячій спортивній школі Нового району Пудун номер 1 в Шанхаї три роки тому скасували сорокарічну традицію, згідно з якою всі учні повинні були вчитися, тренуватися і жити на території кампуса. Зараз більше половини з 700 учнів спортивної школи вивчають інші предмети в інших школах. З решти 300 учнів, що постійно перебувають на території школи, тільки близько 10% живуть за її межами.

У школі Шичахай бувають і звичайні уроки. На стіні висить плакат із закликом: «Беріть приклад з олімпійських чемпіонів».

Інші школи, наприклад шанхайська юнацька аматорська спортивна школа Yangpu, приходять в дитячі садки, щоб просувати серед батьків гімнастику як позакласні ігрові заняття для дітей. Вони називають це «щаслива гімнастика».

Інвентар для тренувань з фехтування в школі Шичахай розфарбований у кольори олімпійських кілець.

У пекінській школі Шичахай, прикрашеної плакатами, що прославляють колишніх учнів, які стали олімпійськими чемпіонами, пропонується комплексний розвиток, а в учнях розвивають навички, які знадобляться в житті після завершення спортивної кар’єри.

Учень продовжує тренування з тхеквондо, незважаючи на те, що у нього йде кров з носа.

Спортивна школа Шанхаю, серед учнів якої — колишня олімпійська чемпіонка з плавання Лю Цзиге, в 2012 році перестала приймати спортсменів, які не пройшли академічні вступні іспити. У школі батькам говорять, що хочуть використовувати спортивні тренування для виховання, а не як самоціль. За словами директора школи, багато навчальних закладів рухаються у цьому напрямку, але процес досить болючий, оскільки зараз все ще існує думка, що освіта і тренування — це два різних шляхи і не можна бути одночасно чемпіоном і освіченою людиною.

Дівчатка качають прес на уроці гімнастики в шанхайській школі Yangpu.

Влада Китаю не публікує статистику запису в спортивні школи, але є ознаки того, що мінливі обставини вже почали впливати на якість і кількість спортивних кадрів у країні. У квітні газета China Sports Daily повідомила, що з 1987 року кількість спортсменів, які навчаються настільного тенісу, скоротилася майже на чверть, до 23 266 осіб.

Дівчатка вболівають за своїх подружок під час змагань з вправ на брусах.

Реформування системи спортивної освіти поки йде з намагою. У березні державне дослідження показало, що деякі школи з дев’яти міст і провінцій витрачали недостатньо грошей на освіту і багато місцевих департаментів освіти приділяли мало уваги поліпшенням, запропонованим Документом 23».

Дівчинка повисла на брусах під час уроку гімнастики в школі Yangpu в Шанхаї.

Але такі спортсмени, як 25-річна Ван Лінвен, колишня професійна спортсменка в бойовому мистецтві ушу, стверджує, що реформи, навіть невеликі, життєво важливі для тих, хто хоче вступати в спортивні школи. Протягом п’яти років до свого відходу з великого спорту в 2009 році вона проводила всі будні на тренуваннях, а на навчання залишалися тільки вихідні. «Я багато втратила, тому що не випробувала на собі дію системи освіти. Реформа — це добре, оскільки учні спортивних шкіл не будуть виходити звідти зовсім без знань».

Однаково одягнені сестри-близнюки дивляться, як їх однокласниці виконують гімнастичні вправи.

Тренер допомагає хлопчикові виконати вправу під час уроку гімнастики.

Дівчатка біжать в душові під час перерви між уроками.

Учні школи Шичахай вишикувалися після уроку з настільного тенісу.

Дівчинка тягне ногу до планки на уроці гімнастики.

Тренер допомагає дівчинці при розтяжці.

Урок фехтування в школі Шичахай в Пекіні.

Діти грають у м’яч під час перерви в шанхайській школі Yangpu.

Урок тхеквондо в школі Шичахай в Пекіні.

Сестри-близнюки на уроці з гімнастики.

На перерві після уроку гімнастики хлопчик розтягує ноги, лежачи на підлозі.

У школі Шичахай в Пекіні висить плакат з олімпійськими чемпіонами, які колись тут навчалися.

Після уроків в шанхайській школі Yangpu.

Урок з настільного тенісу у пекінській школі Шичахай.

Дівчинка готується до фехтування.

Урок гімнастики в школі Yangpu в Шанхаї.

Іноземні туристи спостерігають за уроками у школі Шичахай в Пекіні.

Натхнення: bigpicture.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button