Інтернет

Журналісти знайшли автора першого комп’ютерного вірусу. Він лагодить телефони в Манілі

Журналісти з видання Бі-бі-сі знайшли автора першого комп’ютерного вірусу — він лагодить телефони в Манілі. У 2000 році його програма заразила мільйони пристроїв по всьому світу.

4 травня 2000 року кілька користувачів отримали електронні листи c вкладеним файлом під назвою «LOVE LETTER-FOR-YOU» («любовний лист для тебе»). В них містився шкідливий код, який перезаписував файли, крав паролі і автоматично відправляв свої копії всіх контактів Microsoft Outlook в адресній книзі жертви.

Журналісти Бі-бі-сі знайшли автора вірусу — Філіпіно Онела де Гузмана. Йому 44 роки, він говорить, що створив комп’ютерний вірус для того, щоб красти паролі та отримувати безкоштовний доступ в інтернет. Чоловік стверджує, що ніколи не прагнув до глобального поширення програми. Гузман повідомив, що шкодує про глобальний збиток, який завдав його код.

У 2000 році протягом 24 годин вірус викликав серйозні проблеми у всьому світі — він торкнувся приблизно 45 млн машин. Програма перевантажувала поштові системи організацій, і деякі ІТ-менеджери відключали частину інфраструктури, щоб запобігти зараженню. Це призвело до того, що, за оцінками фахівців, збиток склав мільярди фунтів стерлінгів.

«Я не очікував, що вірус потрапить в США і Європу, це дивно»,
— зазначив він в інтерв’ю для сайту Crime Dot Com, який готує до виходу книгу про кіберзлочинність. У виданні зазначається, що він був членом підпільної хакерської групи Grammersoft і швидко став головним підозрюваним у поліцейському розслідуванні.

Однак у той час на Філіппінах не було закону про злом комп’ютерів і віруси, тому Гузман і його товариші не піддавалися судовому переслідуванню. Співавторів вірусу, наприклад, однокурсника де Гузмана Майкла Буена, також не притягнули до відповідальності.

Журналіст Бі-бі-сі знайшов Гузмана в торговому центрі, де працівники інших магазинів розповіли йому про те, що колишній хакер працює в ремонті мобільних телефонів. Автор видання виявив його за роботою «в брудній кабінці в самому кінці торгового центру», де і взяв у нього інтерв’ю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button