Інтернет

Що інтернет робить з мозком: вчені узагальнили десятки досліджень

Надмірне користування інтернетом знижує тривалість концентрації уваги і погіршує пам’ять. До такого висновку прийшла група вчених Оксфордського і Гарвардського університетів, Королівського коледжу Лондона і Університету Західного Сіднея, яка проаналізувала кілька десятків робіт на тему впливу інтернету на психічне здоров’я людей.

Постійно спливаючі повідомлення, підписки, повідомлення, пропозиції про знижки та інші здатні відвернути фактори, що зустрічаються під час сеансу веб-серфінгу, безпосередньо впливають на функції мозку. Зокрема, погіршується здатність концентруватися, особливо після онлайн-шопінгу. При цьому активність в офлайні — наприклад, читання паперового журналу, — такого впливу не надає, пише The Telegraph.

“Нескінченний потік запитів та повідомлень з інтернету спонукає нас до постійного розподілу уваги, що, в свою чергу, може вплинути на нашу здатність концентруватися на одній задачі”, — сказав старший науковий співробітник Університету Західного Сіднея Джозеф Ферт.
За словами психолога, людям, які постійно перемикаються з однієї задачі на іншу в онлайні, зазвичай потрібно прикладати більше розумових зусиль, щоб фокусуватися на чомусь іншому.

Ще один ризик у тому, що інтернет стає “зовнішньою пам’яттю”: люди все більше покладаються на смартфон як джерела отримання інформації. Однак замість того, щоб запам’ятовувати знайдені дані, мозок добре фіксує тільки те, де їх можна знайти. Наприклад, в рамках одного з досліджень люди, які шукали інформацію в Мережі, робили це швидше, ніж ті, хто читав паперову енциклопедію, але гірше згадували прочитане.

Більш того, інтернет вводить людей в оману, змушуючи думати, що вони розумніші, ніж є насправді. Стирається грань між власними знаннями людини і тим, що можна легко дізнатися зі смартфона, попередили вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button