Авто

Пірінгові зарядки електромобілів могли б повністю усунути зупинки

Якщо літаки можуть заправляти один одного в повітрі, то чому б електромобілям цього не зробити?

Дивна та чудова, хоча, можливо, і непрактична, ідея з Університету Флориди полягає в тому, щоб автомобілі у високошвидкісному конвої діляться енергією в пірінговій моделі.

Система зарядки Peer to Peer Car Charging

Система зарядки Peer to Peer Car Charging (P2C2) пропонує, щоб роботизовані руки зарядки могли протягнути рукав для підключення автономних транспортних засобів, що рухаються по автостраді, використовуючи батарею одного транспортного засобу для зарядки іншого.

«Ми уявляємо собі безпечний, ізольований і міцний телескопічний маніпулятор, який несе зарядний кабель», — йдеться в статті команди Флориди. «Після того, як два електромобілі зафіксують швидкість і будуть в межах досяжності для обміну заряду, вони подовжують свої зарядні рукави… Голівки рукавів будуть містити порти для зарядки, і вони будуть замикатися разом за допомогою магнітних подушок, або інших засобів».

Механічне з’єднання є одним зі способів передачі заряду, але бездротова індуктивна зарядка також може бути можлива.

 

Для індивідуальних власників, які рідко використовують всю свою батарею в повсякденному використанні, це може повністю виключити необхідність зупиняти і швидко заряджатися на зарядній станції. Кредитна система могла б гарантувати, що ніхто не скористається енергією, за яку заплатив хтось інший, і тоді вся транспортна екосистема раптово перетворилася б в одну гігантську загальну батарею, і нікому не потрібно було б зупинятися в дорозі для заправки.

Для оператора роботизованого таксі — скажімо, майбутнього Uber Autonomous — вигоди можуть бути величезними. Замість того, щоб машини з’їжджали з дороги, щоб стояти і заряджатися в гаражі, не заробляючи грошей, вони могли б просто зустрітися з великою акумуляторною вантажівкою, щоб заправитися по дорозі до свого наступного місця призначення.

Команда побудувала модель мобільної зарядної вантажівки, оснащеної симуляторами руху з різною щільністю, масою автомобіля, швидкістю зарядки на бездоріжжі і трасі, а також зручним алгоритмом планування, що дозволяє симульованому роботизованому таксі викликати допомогу в зарядці, коли вона їм необхідна.

Моделювання показало вражаючі результати, знизивши зупинки транспортних засобів на 65 % і зменшивши необхідну ємність акумуляторів автомобілів трохи менше ніж на 25 %, не викликаючи додаткових зупинок.

Варто впроваджувати таку систему, чи допоможе вона заощадити? Можливо дешевше купити великий старий гараж і заповнити його додатковими автомобілями та зарядними станціями? Можливо. І напевно на черзі будуть акумуляторні технології, які забезпечать величезний радіус дії при низькій вартості, що практично вб’є економічний стимул для такого роду речей взагалі.

Але приємно подумати про те, як речі могли б працювати більш енергоефективно, що дозволило б краще використовувати кожен автомобіль в мережі, і використовувати всю транспортну систему як одну величезну батарею, призначену для того, щоб доставити кожен автомобіль туди, куди він повинен їхати, а не як серію окремих машин, кожна з яких дбає лише про себе.

Натхнення: econet.ru

Кнопка «Наверх»