Головна / Здоров'я / Канцерогенів в сигаретах більше, ніж вважалося

Канцерогенів в сигаретах більше, ніж вважалося

Дослідження, проведене вченими з Нідерландів, свідчить: при палінні цигарок в організм людини проникає набагато більше канцерогенів, ніж зазначено на сигаретних пачках. Дослідники вважають, що виробники тютюну свідомо занижують кількість смол, нікотину і чадного газу в своїй продукції, вдаючись для цього до спеціальної прийому.


Фахівці Національного інституту охорони здоров’я і навколишнього середовища Нідерландів відкрили трюк, який використовують виробники тютюнових виробів при їх тестуванні. Виявляється у фільтрі сигарет спеціально залишають відкритими мікроскопічні вентиляційні отвори, що дозволяють фіксувати більш низькі рівні потенційно канцерогенних компонентів, оскільки закон передбачає обмеження вміст смол в сигаретах.

Але в реальності, кажуть вчені, що при курінні сигарет ці отвори блокуються губами або пальцями. Таким чином курці вдихають значно більше шкідливих речовин, ніж це можна було уявити, виходячи з інформації на пачці.

«Закон обмежує вміст смол у сигареті максимум 10 мг, проте в продукції Superkings воно склало 36,3 мг. На одному з сортів Marlboro зазначено, що в димі міститься лише 1 мг смол і 0,1 мг нікотину, однак реальний зміст становить 26,1 мг і 1,7 мг відповідно», — констатували автори роботи.

 
comments powered by HyperComments