Всесвіт

“Хаббл” довів існування води на супутнику Юпітера – Європі

Спостереження за допомогою космічного телескопа “Хаббл” крижаного Місяця Юпітера, Європи, показали наявність стійкої водяної пари. Про це повідомляє Центр космічних польотів імені Годдарда НАСА.

Знімки з телескопа “Хаббл” спільного проєкту НАСА і Європейського космічного агентства підтвердили наявність водяної пари на Європі. Це шостий за віддаленістю місяць Юпітера, який ще називають Юпітер II. Ще кілька років група вчених припустила, що на Європі є стійка водяна пара, але підтвердити це вдалося тільки зараз. При цьому, струмені пари з’являються тільки на одній півкулі Місяця.

Попередні спостереження за випарами на Європі були пов’язані з гейзерами, які досягають більш ніж 100 км у висоту. Вони створюють короткочасні згустки водяної пари в атмосфері Європи. Однак нові є результати про те, що величезна кількість водяної пари поширилася по більшій площі небесного тіла. Це означає, що на одному з півкуль Місяця постійно присутній пар (і, отже, вода).

Спостереження “Хаббла” дає більше даних про атмосферні структури крижаних місяців і допомагає закласти основу для запланованих наукових місій в систему Юпітера. Зокрема, вчені зможуть з’ясувати, чи може середовище майже в мільярді кілометрах від сонця підтримувати життя.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button