Всесвіт

“Хаббл” показав незвичайне дзеркальне зображення далекої галактики (фото+відео)

Через ефект гравітаційного лінзування одна з галактик на знімку представлена у вигляді дзеркального зображення.

Європейське космічне агентство опублікувало знімок галактики SGAS J143845+145407, отриманий космічним телескопом «Хаббл». Гравітаційне лінзування призвело до дзеркального відображення галактики в центрі зображення, створивши на знімку захоплюючий центральний елемент.

Зображення галактики sgAS J143845 + 145407. Фото: ESA/Hubble & NASA, J. Rigby

У центрі нового зображення Хаббла яскраве світло, що надходить від SGAS J143845+145407, виглядає як дуга або кільце навколо об’єкта, що знаходиться між далекою галактикою та космічним телескопом. На зображенні також видно кілька інших галактик і небесних об’єктів, розкиданих по космосу.

Гравітаційне лінзування – прямий наслідок загальної теорії відносності Альберта Ейнштейна. Масивні тіла викривляють простір-час, змінюючи рух світла, який проходить поруч з ними. Цей ефект особливо помітний на масивних об’єктах, таких, наприклад, як скупчення галактик. Такі об’єкти виступають в ролі лінзи, а спотворений фоновий об’єкт називається «лінзовим».

Відео: NASA & ESA

Дослідники з Європейського космічного агентства відзначають, що телескоп “Хаббл” дуже добре підходить для пошуку гравітаційних лінз. Надчутливі прилади і кристально чисті дзеркала космічного телескопа дозволяють йому бачити слабкі і далекі гравітаційні лінзи, які не можуть бути виявлені наземними телескопами через розмитий ефект земної атмосфери.

Ілюстрація гравітаційного лінзування. (NASA, ESA & L. Cal?ada)

Дослідники використовують цю особливість телескопа для вивчення галактик раннього Всесвіту. Гравітаційна лінза не тільки спотворює зображення, як на опублікованому знімку. Подібно справжньому оптичному приладу, вона дозволяє розглянути деталі далеких об’єктів, світло від яких був викривлений лінзою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button