Всесвіт

“Хаббл” показав залишок наднової виглядає як Пакман, що ковтає зірки

Космічний телескоп “Хаббл” показав залишок зоряного вибуху. Як зазначили в НАСА, він дуже схожий на легендарного персонажа відеоігор — Пакмана.

Об’єкт N 63A являє собою залишки наднової — події, викликаної вибухом зірки в кінці її життя. Він знаходиться у Великій Магеллановій Хмарі, сусідній галактиці в 163 000 світлових роках від Чумацького Шляху. До речі, це одна з небагатьох галактик, які можна побачити з Землі неозброєним оком.

У Великій Магеллановій Хмарі є кілька областей зореутворення або туманностей, де великі хмари газу конденсуються і колапсують в молоді зірки. Залишок наднової знаходиться в одному з них, оточений безліччю зірок. Їх висока концентрація нагадує енергетичні гранули, які Пакман проковтує в однойменній відеогрі.

Відомо, що наднові призводять до утворення зірок і планет в околицях вибуху через викид газу і важких елементів. Проте в цьому випадку потужні ударні хвилі, здається, зупинили зіркоутворення в цьому регіоні, розсіюючи навколишній газ, який вже був у процесі народження нових зірок, повідомляє NASA.

Але об’єкт N 63A все ще відносно молодий і в майбутньому, за даними НАСА, він теж стане об’єктом зореутворення.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button