Всесвіт

Фізик назвав можливими повільні мандрівки через червоточини

Американський вчений визнав, що подорож через червоточини можлива, але перехід в просторі відбувається повільно. Про це фізик з Гарварду Деніел Джафферіс повідомив, виступаючи на квітневій нараді APS 2019 року у Денвері.

Гарвардський фізик зазначив, що подорож між двома віддаленими місцями через тунелі у викривленому просторі-часі можливо. Проте проходження цих червоточин займає більше часу, ніж прямий рух, тому вони незручні для космічних подорожей. Пошук способу побудувати червоточину, через яку могло би проходити світло, був стимулом у прагненні розвинути теорію квантової гравітації.

Деніел Джафферіс зазначив, що з зовнішньої точки зору подорож через червоточину еквівалентно квантовій телепортації з використанням заплутаних чорних дір. Свою теорію вчений заснував на установці, вперше розробленої Ейнштейном і Розеном в 1935 році і яка складається зі зв’язку між двома чорними дірами. На сьогодні основною проблемою у формулюванні прохідних червоточин є потреба в негативній енергії, яка несумісна з квантовою гравітацією. Джафферіс виправив це, використовуючи інструменти квантової теорії поля, обчислюючи ефекти, подібні до ефекту Казимира. Фізик припускає, що це відкриття дозволить по-новому сформулювати закони квантової механіки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button