Всесвіт

Чумацький Шлях ризикує втратити безліч галактик-супутників

У нашій рідній галактиці є безліч куди більш скромних супутників, проте з ними рано чи пізно доведеться попрощатися.

Fantastic Milky Way Background
Фото від Li Wei

Простір навколо Чумацького Шляху не пустує. Він кишить карликовими галактиками — маленькими, тьмяними та маломасивними, всього близько 1000 зірок в кожній. На жаль, наша рідна галактика не здатна утримати цих “космічних гостей”.

У цьому немає нічого незвичайного. З наших спостережень за іншими великими галактиками ми знаємо, що карликові галактики часто збираються разом і можуть бути захоплені гравітаційним полем більшого об’єкта.

На цей час астрономи ідентифікували близько 60 малих галактик в межах 1,4 мільйона світлових років від Чумацького шляху, хоча, ймовірно, в мороці далекого космосу ховається набагато більше. Однак згідно з новим аналізом даних з супутника Gaia, більшість цих галактик насправді відносно нові для цієї області — вони прибули занадто недавно, щоб обертатися навколо Чумацького Шляху на постійній основі.

«Ми дійшли висновку, що через їх неперевершено високі енергії та кутові моменти більшість карликів не можуть бути довгоживучими супутниками», — пишуть дослідники в новій статті під керівництвом астрофізика Франсуа Хаммера з Паризької обсерваторії у Франції.

Місія Gaia – це постійний проєкт з нанесення на карту Чумацького Шляху з найвищою точністю, включаючи тривимірні положення, рухи та швидкості зірок і об’єктів в ньому. Використовуючи накопичені дані, Хаммер і його колеги вирахували рухи 40 карликових галактик за межами Чумацького Шляху. Потім, за допомогою уточнення тривимірної швидкості кожної галактики, вчені вирахували орбітальну енергію і кутовий момент кожної.

Результати були дійсно інтригуючими, оскільки вони показали, що більшість карликових галактик, які вважаються супутниками Чумацького Шляху, рухаються набагато швидше, ніж об’єкти, які знаходяться на постійній орбіті навколо нього. Оскільки всього вони обертаються набагато повільніше, вчені впевнені, що наша галактика швидко втратить сонм своїх маленьких «родичів» — її гравітація просто не встигне їх уповільнити.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button