Людина

Хто насправді робить жінок нещасними: дослідження

Широко поширений стереотип говорить, що жіноче щастя залежить від сімейного стану та наявності дітей. Залежність дійсно є, але зовсім інша, ніж заведено вважати.

Спеціаліст поведінкових наук Пол Долан, посилаючись на дослідження Бюро статистики праці США, в якому з 2003 року щомісяця опитується понад 2 тисячі сімей (у відкритому доступі знаходяться дані по 2011 рік), робить дивовижні заяви. У додатковій секції опитувального листа міститься ряд питань, які пов’язані прямо пов’язана з режимом дня, але належать до соціальних тем — найчастіше це задоволеність життям, фінансове становище і загальне відчуття благополуччя.

Долан робить висновок, що класичні стереотипні критерії щастя не проходять перевірку часом. У традиційному шлюбі єдиним вигодонабувачем є чоловік — його тривалість життя більше, він щасливіший і здоровіший, ніж в разі холостого проведення часу. Самотні жінки середнього віку живуть довше, у них менше психологічних проблем, а рівень щастя вище, ніж у заміжніх ровесниць. Для інших вікових груп різниця незначна.

Вчений зазначає, що різні поверхневі оцінки рівня щастя і задоволеності життям населення часто помилкові. Нерідкі випадки, коли жінки в присутності чоловіка дають на пов’язані з цією темою питання позитивні відповіді й високі оцінки, однак коли в наступному раунді дослідження чоловіка поруч немає — характеризують себе, як дуже нещасні. Всупереч усталеній думці, як зазначає Долан, сама стабільно щаслива і радісна життя група населення — незаміжні жінки без дітей. Єдине, що може затьмарювати їхнє життя у віці до 30 років — тиск суспільства, викликане стереотипами й застарілою мораллю.

Пол Долан — глава департаменту і професор поведінкових наук в області психологічних і поведінкових наук в Лондонській школі економіки й політичних наук. Майже щороку він виступає на фестивалі «Хей» з лекціями про те, як в сучасному світі змінюється ставлення до життя, її змістом і критеріями щастя. «Хей» – літературно-мистецький фестиваль, який називають «Інтелектуальним Вудсток».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button