Земля

Кількість днів з екстремальною температурою може збільшитися в рази через глобальне потепління

Британські вчені створили моделі прогнозу погодних умов при різних рівнях глобального потепління від 1,5 ° C до 4 ° C (вище доіндустріальних температур). Дане дослідження робило акцент на наслідках, з яким зіткнеться Великобританія, проте результати роботи актуальні і для інших регіонів світу.

В рамках роботи експерти з Метеорологічного управління країни вивчили, як рівень глобального потепління впливає на різні погодні явища, такі як надзвичайно спекотні дні, рясні опади і холодні умови. Автори помітили, що багато подій можуть сильно вдарити по охороні здоров’я, транспорту, сільського господарства і енергетики країни.

Як показали складені моделі, глобальне підвищення температури в діапазоні від 1,5 ° C до 4 ° C сильно позначиться на кількості аномально жарких днів і ночей. Зараз в середньому по Великобританії в рік трапляється всього 5 дуже жарких днів, але в майбутньому їх кількість може збільшитися до 39. Експерти відзначають, що це може створити «підвищений ризик для здоров’я людини».

Кількість днів з сильними зливами, що призводять до серйозних наслідків, може збільшитися на три дні на рік при найгіршому сценарії. Однак потепління позначиться не тільки на спеці і дощах, днів, коли температура буде опускатися нижче 0 ° C, може майже не стати. В цей час у Великобританії близько 50 днів в році температура опускається нижче цієї позначки. Але якщо температура підвищиться на 4 ° C, то їх кількість впаде до 12.

Автори дослідження відзначають, що їхня робота повинна показати людям, що навіть при незначних змінах температури в 1,5 ° C, життя в регіоні може стати нестерпним. На цей час людині потрібно задуматися не тільки про скорочення викидів парникових газів, а й про те, як адаптувати наші міста до майбутніх змін.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button