Всесвіт

Шанси випадкового появи життя на інших планетах виявилися досить великі

Чи було поява життя на Землі випадковістю? Згідно з недавнім дослідженням, опублікованим в березні 2021 року поява життя на нашій планеті насправді було досить імовірним розвитком подій, хоча шанси появи розуму у життєвих форм все ще залишаються непередбачуваними.

Незважаючи на всі наші технологічні досягнення і наукову майстерність, ми ще не знайшли ніяких доказів життя за межами Землі, не кажучи вже про ознаки передових позаземних цивілізацій, які свідчать про наявність розуму. Вчені запропонували безліч причин, що пояснюють дану ситуацію. Можливо, інопланетяни вже пішли кудись в глибокий космос. Або ми не можемо їх бачити. Може вони не хочуть вступати з нами в контакт.

Звичайно, велика частина цих гіпотез заснована на певному припущенні: у життя (життя розумного) є хоч якісь передумови для існування за межами землі, враховуючи приголомшливу кількість потенційно населених світів, які, за оцінками астрономів, існують в космосі.

У своїй роботі Кіппінг досліджує шанси зародження життя і розуму на Землі, використовуючи статистичний метод, званий байєсівським висновком. Простіше кажучи, це тип статистики, який використовує імовірнісні методи для обліку подальшої інформації, що дає йому перевагу перед класичним порівнянням чітких наборів цифр.

Дослідники не вперше використовують цю техніку як засіб для теоретичної кількісної оцінки шансів виникнення життя на інших, схожих на Землю планети, але Кіппінг вніс у формулу деякі зміни. Він провів розрахунки, засновані на доказах того, що за все 4 мільярди років життя на нашій планеті з’явилася відносно недавно.

Маючи це на увазі – і користуючись деякими складними формулами – професор зважив ряд еволюційних сценаріїв:

  • форми життя зустрічаються часто і часто розвивають інтелект;
  • форми життя зустрічаються часто, але рідко розвивають інтелект;
  • форми життя зустрічаються рідко, але часто розвивають інтелект;
  • форми життя зустрічаються рідко і рідко розвивають інтелект.

Розглянувши всі ці потенційні сценарії, Кіппінг запевняє, що аргумент на користь того, що життя закріпилося на Землі досить швидко, досить переконливий. «Ми можемо зробити висновок, що навіть при найбільш скептичних оцінках ймовірність зародження життя на нашій планеті вкрай велика, і темп його розвитку буде досить інтенсивним», – робить висновок Девід.

З роботою можна ознайомитися на порталі PNAS.org, і її результати призводять до вельми цікавих висновків: якщо планета частково нагадує Землю за своїми характеристиками, то шанс появи на ній живих організмів, більш-менш схожих на форми звичного нам білкового життя, досить великі. Так що не виключено, що рано чи пізно астрономам все-таки вдасться виявити в космічній безодні хоча б одну планету, на якій ми зустрінемо нові форми життя.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button