Головна / Земля / Близький Схід атакували тропічні циклони

Близький Схід атакували тропічні циклони

За тиждень на Близький Схід обрушилися два тропічних циклону. Першим був «Сагар», який досяг берегів Сомалі 19 травня. Його відобразив супутник НАСА «Аква» з допомогою спектрорадіометра MODIS.

Максимальні стійкі вітри досягали швидкості 100 км/год, що еквівалентно тропічному шторму за шкалою Саффіра — Сімпсона. Циклон приніс більше річної норми опадів у регіон, який страждає від багаторічної посухи. Тисячі людей були змушені покинути свої будинки через руйнування, викликаних вітром і повенями.

Згідно базі даних НОАА, тропічні циклони для цієї частини Аравійського моря — досить рідкісне явище. Якщо вони все-таки формуються, то, як правило, це відбувається навесні або восени, і найчастіше вони йдуть на захід в Аденську затоку.

Ближний Восток атаковали тропические циклоны

Через кілька днів після «Сагара» з Аравійського моря прибув другий тропічний циклон «Мекуну». Знімок, отриманий за допомогою спектрорадіометра MODIS на супутнику НАСА «Терра», показує наступ системи 23 травня. В той день вітер досягав швидкості 120 км/год, що еквівалентно урагану першої категорії. «Мекуну» навряд чи відправиться на захід, як «Сагар».