Земля

Близький Схід атакували тропічні циклони

За тиждень на Близький Схід обрушилися два тропічних циклону. Першим був «Сагар», який досяг берегів Сомалі 19 травня. Його відобразив супутник НАСА «Аква» з допомогою спектрорадіометра MODIS.

Максимальні стійкі вітри досягали швидкості 100 км/год, що еквівалентно тропічному шторму за шкалою Саффіра — Сімпсона. Циклон приніс більше річної норми опадів у регіон, який страждає від багаторічної посухи. Тисячі людей були змушені покинути свої будинки через руйнування, викликаних вітром і повенями.

Згідно базі даних НОАА, тропічні циклони для цієї частини Аравійського моря — досить рідкісне явище. Якщо вони все-таки формуються, то, як правило, це відбувається навесні або восени, і найчастіше вони йдуть на захід в Аденську затоку.

Ближний Восток атаковали тропические циклоны

Через кілька днів після «Сагара» з Аравійського моря прибув другий тропічний циклон «Мекуну». Знімок, отриманий за допомогою спектрорадіометра MODIS на супутнику НАСА «Терра», показує наступ системи 23 травня. В той день вітер досягав швидкості 120 км/год, що еквівалентно урагану першої категорії. «Мекуну» навряд чи відправиться на захід, як «Сагар».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button