Земля

Річка, що забезпечує водою третину населення Китаю, катастрофічно обміліла (фото)

Супутникові знімки фіксують рекордне зниження рівня води в Янцзи – найдовшій і повноводній річці Євразії.

Європейське космічне агентство опублікувало супутникові знімки, на яких видно зміну рівня води в Янцзи. Знімок демонструє злиття цієї річки і її притоки Цзялінцзяна у міста Чунцина.

Янцзи – найдовша і повноводна річка Євразії і одна з найбільших річок у світі. За оцінками дослідників, вона забезпечує водою понад 400 млн китайців. Але через рекордну спеку і скорочення опадів (на 45% нижче норми по всьому басейну) рівень води в річці істотно знизився.

Супутникові знімки річки Янцзи біля міста Чунцина в 2020-2022 роках. Фото: ESA

Зображення, зроблені місією Copernicus Sentinel-2, показують, як змінилася річка за останні три роки. Дослідники відзначають, що висока температура збільшує евапотранспірацію (випаровування) річкових вод. Це разом з відсутністю опадів знижує рівень води в річці і призводить до переміщення наносів вниз за течією. Саме цей ефект пояснює зміну кольору води в Янцзи на останньому фото.

Вчені також відзначають, що рекордна посуха призводить до повного висихання окремих ділянок річки і десятків його приток. Наприклад, на захід від Чунцина на знімку можна побачити кілька ділянок сухого і відкритого русла річки.

Зниження рівня води впливає не тільки на доступність води, але також порушує річкову логістику і веде до перебоїв електрики. Як повідомляє The South Morning China Post, влада провінції Синьчуан минулого тижня оголосила про серйозний дефіцит електроенергії. Попит на неї цього літа виріс на 25%, а приплив води у водосховища гідроелектростанцій, які забезпечують 80% електроенергії, скоротився більш ніж наполовину.

З подібними кліматичними складнощами в цьому році стикаються люди по всьому світу. Наприклад, ми раніше показували, як через спеку змінився Рейн – одна з найбільших річок Європи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments