Земля

Кількість природних катаклізмів зараз подвоїлася порівняно з XX століттям

В 2013 році Науково-консультаційна рада європейських академій, група з 27 національних наукових академій Європи, випустив дослідження «Тренди в екстремальних погодних умовах на території Європи». Минулого місяця Рада розширила це дослідження, включивши в нього дані з 2013 по 2017 роки.

Для початкового звіту група вивчила екстремуми в температурі, опадах, посухи та інших кліматичних показниках за період з 1980 по 2013 роки. Вони з’ясували, що кількість екстремальних кліматичних явищ з 1980 року подвоїлося, також як і кількість метеорологічних явищ (бур), а число гідрологічних явищ (повені, лавин і селів) і зовсім зросла в шість разів.

Дані за 2013-2017 роки показують, що цей тренд і раніше в силі, і кількість природних катаклізмів зменшуватися не збирається.

Новий звіт також дав припущення про причини такого тренда. В їх число входить ослаблення Гольфстріму, який сповільнюється з підвищенням температури на планеті. Деякі вчені турбуються, що ця течія і зовсім зникне, в результаті чого радикально зміниться клімат Європи. Дослідники, які представили даний звіт, не можуть сказати, чи може Гольфстрім зникнути зовсім, і пропонують зібрати більше інформації.

Цікаво також відзначити, що США в 1980 році втратили близько 10 мільярдів доларів через бурі, тоді як в 2015 році ця цифра досягла вже 20 мільярдів. У Європі ж, попри збільшення кількості повеней фінансові втрати тримаються більш-менш на одній і тій же позначці. Дослідники відзначають, що така стабільність може бути викликана не малою кількістю руйнувань, а тим, що країни більше грошей вкладають в попереджувальні заходи, так як подібні природні катаклізми стають, по суті, нормою існування, і їх необхідно приймати в розрахунок.

Таким чином, в Європі подібні екстремальні природні умови стали настільки частими, що вже враховуються на рівні складання національних бюджетів. Наскільки це хороші новини, важко сказати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button