Інтернет

Інтернет погіршує життя і лікарів, і пацієнтів

Зараз чимало людей, коли відчувають проблеми зі здоров’ям, йдуть не до лікаря, а починають пошук за симптомами в Інтернеті. І це погано впливає не тільки на пацієнтів, але й на лікарів.

 

Якщо не обманювати себе, то варто зізнатися: практично всі люди, у яких є інтернет, в тій чи іншій ситуації замість того, щоб звернутися до лікаря, шукали, як лікувати ту чи іншу «болячку» в Інтернеті з не надто серйозними результатами.

Виявляється, самодіагностика не тільки не дає вчасно розпочати лікування і засмучує самого пацієнта, вона також має негативні наслідки на медицину в цілому. Пацієнти, які занадто багато часу проводять на медичних сайтах, вимагають від лікарів серйозного лікування, що виливається у виписуванні антибіотиків з будь-якого приводу, а відтак все більше підвищує опір бактерій до антибіотиків.

Дослідження, проведене в США в 2016 році, показало, що одна третина рецептів на антибіотики були виписані у разі вірусних інфекцій. Три чверті пацієнтів, що скаржаться в приймальному спокої на симптоми венеричних захворювань, також отримали антибіотики, причому відразу, хоча згодом результати аналізів показали, що ніяких венеричних захворювань у них не було. Більш того, згідно Wired, медичні працівники вже кажуть, що, побоюючись негативної реакції пацієнтів і поганих відгуків в інтернеті, вони приймають рішення на підставі того, що хоче пацієнт, замість реальної медицини. Це явище вже отримало назву «Yelp effect» за назвою одного з найбільших агрегатів відгуків в США.

Ще в 2013 році дослідження Pew Research Center з’ясувало, що близько 35% американців використовують інтернет для діагностики як себе, так і тих, кого вони знають. І зрозуміло, на 2018 рік ця цифра лише зросла.

Ніякого розуміння того, як з цим боротися, немає. Ніякого легкого вирішення цієї проблеми немає. Зрештою, реакція пацієнта і ступінь його задоволення медичними послугами так чи інакше є частиною медичної практики. Медицина несподівано для себе зіткнулася з досить дивною і навіть іронічною проблемою: лікарі завжди хотіли, щоб пацієнти були більш обізнані в питаннях здоров’я, але принаймні у разі антибіотиків це може призвести до по-справжньому страшних наслідків.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button