Земля

Місячні затемнення і зміни клімату

Дивно, але факт: ви можете дізнатися багато нового про клімат Землі, спостерігаючи місячне затемнення. Кліматолог Річард Кін з Університету Колорадо оголосив про свої результати спостережень за місячними затемненнями протягом декількох десятиліть. За його словами, ґрунтуючись на кольорі і яскравості недавніх затемнень, можна сказати, що стратосфера землі досить чиста — в ній дуже мало вулканічних аерозолів. Це важливий момент, оскільки така стратосфера краще пропускає сонячні промені, що прогрівають землю внизу.

Щоб проілюструвати ефект, який вулканічні аерозолі надають на затемнення, Кін порівняв місячне затемнення, що спостерігалося в 1992 році після того, як філіппінський вулкан Пінатубо викинув мільйони тонн газу і попелу в атмосферу, з затемненням у січні 2018 року. Чиста стратосфера з 1995 року сприяла тому, що інтенсивність сонячного випромінювання збільшилася на 0,6 Вт на квадратний метр, що еквівалентно нагріванню на 0,1–0,2 градуси.

[box type=”info” ]Іншими словами, за останні 40 років зниження рівня вмісту аерозольних частинок і збільшення викидів парникових газів в рівній мірі сприяли загальному потепління.[/box]

Повні місячні затемнення відбуваються, як правило, один чи два рази в рік. Кін з нетерпінням чекає наступного затемнення 27 липня 2018 року, яке стане найдовшим місячним затемненням століття. Місяць пройде практично через центр земної тіні, залишаючись у ній протягом 1 години і 43 хвилин. Це також дасть вченим досить часу, щоб простежити за кольором і яскравістю земної тіні і, таким чином, виявити рівень вмісту аерозолів в стратосфері.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button