Земля

До 2025 року Китай зможе викликати штучний дощ і сніг на більшій частині країни

Влада Китаю планує запустити проєкт по штучному контролю погоди на 56% площі країни. Так вони хочуть підвищити врожайність і швидше справлятися зі стихійними лихами.

Image by David Mark from Pixabay

Уряд Китаю оголосив про п’ятикратне розширення проєкту з контролю погоди, влада відзначила, що він охопить 56% площі країни. Так Китай стане однією з десятків країн, які будуть використовувати «посів хмар» для того, щоб штучно створювати сприятливі погодні умови для більшої врожайності та запобігання стихійним лихам. «Посів хмар» охоплює розпорошення хімічних речовин, таких як йодид срібла або рідкий азот в хмари, вони викликають дощ.

Як відзначили в державній раді країни, до 2035 року проєкт буде перебувати на «високому рівні» і допоможе пом’якшити наслідки таких стихійних лих, як посуха і град, а також допоможе боротися з посухою і лісовими пожежами.

Дослідники відзначили, що генерація штучного дощу і снігу досить проста. Розпилення хімічних речовин, таких як йодид срібла або рідкий азот, в хмарах може привести до конденсації крапель води і випадання дощу або снігу.

Вперше Китай запустив локалізований проєкт з обробки хмар в Пекіні незадовго до Олімпіади 2008 року – тоді вони змогли штучно викликати дощ незадовго до початку змагань. У червні 2016 року Китай виділив 30 млн доларів на свій проєкт з обробки хмар.

Рік по тому Китай витратив 168 млн. доларів на величезні поставки обладнання для сприяння проєкту «посіву хмар» – вони закупили чотири літаки і 897 ракетних пускових установок. Як раніше повідомляло видання Business Insider, міністерство фінансів Китаю хотіло використовувати «посів хмар», щоб до 2020 року в країні щорічно випадало не менше 60 млрд кубометрів додаткових опадів.

У січні 2019 року державні ЗМІ повідомили, що тактика «посіву хмар» в західному регіоні Синьцзяна запобігла 70% збитку від граду.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments