Екологія

Китай б’є всі можливі рекорди у чистій енергетиці

За підсумками жовтня 2021 року у Китаї встановлені потужності відновлюваних джерел енергії досягли одного теравата.

Про це свідчать дані Національного енергетичного управління Китаю, передає eenergy.media.

Найбільший внесок зробили гідроелектростанції – 385 ГВт, далі йдуть вітрові – 299 ГВт, сонячні – 282 ГВт і електростанції на біологічній сировині – 35,34 ГВт.

За всіма чотирма показниками Піднебесна займає перші місця у світі.

Частка ВДЕ в національній структурі вироблення енергії досягла 43,5%, збільшившись на 10,2% у порівнянні з кінцем 2015 року.

Документ під назвою “Біла книга з реагування на зміну клімату: політика і дії Китаю” був оприлюднений на прес-конференції, організованій прес-канцелярією Держради Китайської Народної Республіки. Згідно з офіційним документом, Китай домігся сталого розвитку у області розвитку невикопаних джерел енергії і прискорив низьковуглецеву трансформацію своєї енергетики.

У документі наголошується, що зі зростанням енергоефективності своєї економіки Китай робить основний внесок у глобальне енергозбереження. Енергоємність Китаю – споживання енергії на одиницю ВВП – з 2011 по 2020 рік знизилася на 28,7%.

Що стосується встановленої потужності нових типів накопичувачів енергії, країна тепер також не має собі рівних – 3,3 мільйона кіловатів.

У 2020 році нова встановлена потужність сонячних енергоблоків у Китаї досягла 48 ГВт, що становить понад 40% усіх нових встановлених потужностей у світі. Загальна встановлена потужність фотоелектричних установок у Китаї досягла 253 ГВт, що становить одну третину від загальносвітової потужності і перевищує аналогічний показник у Євросоюзі і США.

Аналогічна картина спостерігається і з вітроенергетикою. У 2020 році нова встановлена потужність вітроенергетики в Китаї досягла рекордних 72 ГВт, у результаті чого загальна встановлена потужність склала 281 ГВт, що становить 38% від загальної світової потужності.

З 2016 по 2020 рік економіка Китаю зростала у середньому на 5,7% на рік, при цьому зростання енергоспоживання становило у середньому тільки 2,8 відсотка щорічно. Частка вугілля у структурі енергоспоживання знизилася з 72,4 відсотка у 2005 році до 56,8% у 2020 році.

Китай випереджає багато країн у виробництві та продажу автомобілів на новій енергії, на китайський ринок припадає 50% світових продажів таких автомобілів. До жовтня загальна кількість електромобілів у КНР досягла 6,8 мільйона. Тим часом Китайська інфраструктура електромобілів продовжує розширюватися вражаючими темпами. Більше 2,2 мільйона зарядних точок по всій країні утворюють найбільшу у світі мережу.

Чому ж Китай настільки успішно розвиває нові джерела енергії? Справа у великих інвестиціях і особливій увазі з боку влади.

Так, у 2020 році на частку Китаю припадало 80% світового виробництва сонячних панелей. Всі п’ять провідних світових виробників панелей знаходяться у Китаї. Згідно з поточним планом, виробництво сонячних панелей у Китаї до 2025 року досягне не менше 350 ГВт. Китай також домінує у постачанні інверторів, ще одного ключового компонента для підключення панелей до мережі. Шість з 10 провідних виробників інверторів знаходяться у Китаї, на їх частку припадає 60% світового виробництва.

Аналогічно, сім з 10 провідних світових виробників вітряних турбін – китайські, їх загальна потужність – 55 ГВт у 2020 році. Інші провідні іноземні виробники, такі як Vestas і Gamesa, також відкрили виробничі бази у Китаї. Крім того, Китай розробив повний ланцюжок поставок від ключових компонентів до будівництва та експлуатації вітряних електростанцій.

Для китайської влади енергетичний перехід – одне з найголовніших завдань на найближчі десятиліття. У Пекіні визначили, що стрімке економічне зростання не повинне йти на шкоду якісному і збалансованому розвитку. Сьогодні Китай – зовсім не такий, яким був 30, 20 і навіть 10 років тому. Сьогодні китайцям необхідно сталий розвиток, чисте повітря, свіжі водойми і зелені ліси.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button