Екологія

Експерт роз’яснив, як глобальне потепління перетворює птахів в жорстоких вбивць

Орнітологи з Нідерландів досліджували конфлікти між пернатими за їжу і гнізда і прийшли до висновку, що глобальне потепління перетворює птахів в жорстоких вбивць. Від голоду (переважно взимку) навіть синиця може напасти на дрібних або більш слабких птахів.

Про те, що синицям буває властива поведінка хижаків, ще на початку 2000-х писали в наукових журналах. Тоді європейські орнітологи показали полювання великої синиці на сплячих кажанів, а вчені з Нідерландів навіть заявили про «пташині війни» із-за глобального потепління.

Експерти пояснюють: вся річ у тім, що синиці не відлітають на південь і живуть в місті всю зиму, а період розмноження у них зазвичай триває з березня по липень.

В цей час перната пара «облаштовує» в дуплі гніздо з трави і моху і вистилає його шерстю.

Однак протягом останніх років період розмноження синиць збігся з поверненням з Африки мухоловок-пеструх: підвищення температур змушує їх раніше залишати жаркі країни.

В результаті між цими видами розгорнулося протистояння за територію і гнізда, повідомляють орнітологи. При цьому, як вони підрахували, що кожен десятий самець пеструх стає жертвою синиць.

Кнопка «Наверх»
Закрыть