Екологія

В Азовському морі стався масштабний розлив нафти: окупанти бездіють

В Азовському морі на ділянці від селища Приморський Посад до міста Бердянськ, Запорізька область, фахівці Оперативного штабу з фіксації екозлочинів виявили розлив нафти на площі 1434 кв.км – разом товстий та тонкий шар.

Розлив відбувся на території, яку тимчасово контролює російська армія, однак окупанти не  вживають жодних заходів для ліквідації наслідків, пише нардепка від “Слуги народу” і членкиня екологічного парламентського комітету Олена Криворучкіна у Facebook.

Катастрофічну ситуацію зафіксували за допомогою супутникової зйомки у п?ятницю, 2 вересня, коли її розмір сягав 811,11 км2. Однак аналіз супутникових даних за 3 вересня показав, що її розмір збільшився до 1434 кв.км.

В Азовському морі стався масштабний розлив нафти: окупанти бездіють

“Наразі неможливо провести додаткові експертизи, пов’язані з забором проб води та прибережних ґрунтів, адже розлив відбувся в межах території, яку тимчасово контролює армія країни-окупанта. Також наразі немає достовірних даних щодо причин виникнення цих нафтових плям”, – зазначила Криворучкіна.

Вона також наголосила, що Оперативний штаб продовжує відслідковувати ситуацію, а подію вже внесли в єдиний реєстр екозлочинів.


Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments