Екологія

Китай планує досягти «вуглецевої нейтральності» до 2060 року

Президент КНР Сі Цзіньпін в своєму виступі на Генеральній асамблеї ООН заявив, що Китай досягне вуглецевої нейтральності (carbon neutrality) до 2060 року, повідомляє Бі-бі-сі.

Image by Pixabay

Сі Цзіньпін підкреслив, що Китай посилить свої зобов’язання в рамках Паризької кліматичної угоди 2015 року. Він також закликав країни «досягти зеленого відновлення світової економіки в епоху пост-ковіда». Китай нарівні з США є найбільшим в світі виробником вуглецевих викидів.

“Ми пройдемо пік викидів вуглекислого газу до 2030 року. Потім кількість забруднень буде незмінно знижуватися і до 2060 року ми прийдемо до нейтралітету. Ми закликаємо всі країни до «зеленого» відновленню світової економіки в епоху після пандемії COVID-19. Коронавірус нагадує нам, що людство має здійснити «зелену революцію» і рухатися швидше, щоб зберегти навколишнє середовище і зробити Землю кращим місцем для всіх. Людство не може собі дозволити ігнорувати неодноразові застереження природи,” – звучали слова Сі Цзіньпіна, президента КНР

Заява китайського лідера прозвучала слідом за виступом президента США Дональда Трампа, який звинуватив Китай в небажанні досягати цілей Паризької угоди і «нестримному забрудненні навколишнього середовища».

Раніше Китай оголосив про підготовку запуску масштабного проекту по боротьбі зі зміною клімату. П’ятирічний план з декарбонізації, буде представлений в ООН в кінці 2020 року. Також країна планувала досягти піку викидів до 2030 року.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button