Технології

Китай створює космічний гіперзвуковий літак

Китайська аерокосмічна науково-технологічна корпорація почала досліджувати можливості застосування нових двигунів з комбінованим циклом, які дозволять авіатранспорту злетіти зі звичайного аеропорту і попрямувати прямо на орбіту.

f347f7e43bcf4a0b86b8833c7ad8c7f8
Товариш Чжан Юн, інженер корпорації, що працює над проектом, повідомив, що Китай в найближчі роки почне роботу над новим космічним літаком, який планують ввести в експлуатацію до 2030 року.

Для горизонтального зльоту машина буде використовувати реактивні двигуни, перебуваючи в повітрі, літак буде перемикатися на прямоточні повітряно-реактивні двигуни, а після достатнього розгону активує гіперзвукові прямоточно-повітряні двигуни, що відрізняються від звичайних повітряно-реактивних двигунів надзвуковим згорянням. Гібридний космоплан зможе здійснювати на них польоти у верхніх шарах атмосфери, а для виходу на орбіту буде використовувати свої ракетні двигуни.


Фахівці китайської аерокосмічної науково-технологічної корпорації розраховують, що літак буде ефективний при польотах на орбіту планети. Інженери заявляють, що запуск такого літального апарату буде обходитися значно дешевше, а значить, літак можна буде використовувати не тільки для наукових місій і польотів. Можливо, розробка китайських інженерів допоможе Піднебесній у розвитку космічного туризму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button