Технології

Інноваційні вікна можуть миттєво змінювати свою прозорість

Уявіть собі, що одного разу настане день, коли зникне необхідність у шторах або жалюзі. Замість того, щоб закривати вікна, коли сонячного світла занадто багато, достатньо буде лише клацнути вимикачем, щоб вони стали абсолютно непрозорими.

92be5a4852a9fa0e132731a5ceb9dc8c
Група дослідників з Массачусетського технологічного інституту розробила метод, який може перетворити цей сценарій в реальність. Їх винахід використовує електрохромні матеріали, здатні миттєво змінювати колір скла з прозорого до майже чорного під впливом електричного струму. Зрозуміло, це не перший з розроблених методів зміни кольору вікон, однак за твердженням дослідників, їх дітище володіє набагато більш коротким часом відгуку і вимагає менше енергії.

Інші методи вимагали декількох хвилин для зміни прозорості матеріалу, причому деякі не були в змозі досягти тієї ступінь непрозорості, яка стала можлива зараз. Окрім того, існують методи, які потребують в постійну електричну напругу, щоб вікна залишалися непрозорими. Новий метод вимагає електроенергії тільки в момент перемикання, і вікно може залишатися практично чорним, навіть не будучи підключеним до джерела енергії.

Щоб домогтися практично миттєвого відгуку, вчені використовували губкоподібні матеріали, що отримали назву метал-органічних каркасних структур, які проводять як електрони, так і іони, причому на високій швидкості. Електрика застосовується для того, щоб надати вікнам негативний заряд, а позитивні іони намагаються нейтралізувати його. Саме це і викликає ефект зміни кольору і прозорості. Винахідники також змішали дві різні хімічні сполуки, що забарвлюють вікно відповідно в червоний і зелений кольори, що при накладенні дає практично чорне забарвлення.

Провідний автор наукової роботи, професор хімії Массачусетського технологічного інституту Мірча Дінке заявив, що цей метод може сприяти «вельми значній економії енергії», за рахунок зниження її витрат на кондиціонування повітря. «Ви можете просто клацнути вимикачем, коли сонце світить прямо у вікна, і зробити їх непрозорими», додав він. Професор також вважає, що їх винахід може призвести до створення енергоефективних розумних дисплеїв, подібних «e-ink» в електронних книгах «Kindle». Хоча автори вже довели, що їх метод добре працює в лабораторних умовах, їм ще належить створити реальний робочий прототип, щоб залучити інвесторів і випустити свій винахід на ринок.

Кнопка «Наверх»
Закрыть