Технології

Вперше в будівництві використаний бетон з графеном – так дешевше і екологічніше

Для звичайного бетону, одного з найбільш широко використовуваних будматеріалів, характерний великий вуглецевий слід. Один з перспективних способів його скорочення – використання графену. Таку технологію вже випробували на практиці дослідники з Манчестерського університету, які співпрацюють з будівельною компанією Nationwide Engineering.

Розроблений ними інноваційний бетон, названий Concretene, отримують шляхом додавання невеликої кількості графену до води й цементу, з яких готують суміш. Графенові частки механічно зміцнюють матеріал і грають роль каталізатора хімічних реакцій, що відбуваються при взаємодії інших компонентів розчину. В результаті цього досягається поліпшене зчеплення речовин на мікрорівні, що робить Concretene приблизно на 30% міцніше від звичайного бетону.

Вперше в будівництві використаний бетон з графеном - так дешевше і екологічніше

Concretene був застосований при заливці плити підлоги нового тренажерного залу фірми Southern Quarter в англійському місті Еймсбері, розташованому поблизу Стоунхенджа. Як очікується, будівлю введуть в експлуатацію вже цього літа. Вона буде повноцінно використовуватися, що дозволить Nationwide Engineering оцінити якості першої у світі конструкції з поліпшеного графеном бетону в реальних умовах.

Завдяки високим характеристикам Concretene для досягнення необхідної міцності споруди його потрібно значно менше, ніж традиційного розчину. Тому додавання графену дозволить скоротити обсяги виробництва, і, відповідно, вуглецевий слід, а також знизить витрати на будівництво.

Згідно з підрахунками Nationwide Engineering, якщо в усьому світі Concretene замінить звичний бетон, то світові викиди вуглекислого газу зменшаться на 2%. Виготовлення інноваційного матеріалу обходиться на 5% дорожче, ніж звичайної суміші, проте можливість використання меншої кількості Concretene дозволяє зрештою економити 10-20%.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button