Технології

Китай запустив найбільшу плавучу сонячну електростанцію

Піднебесна довгі роки розвивала своє виробництво, щоб забезпечити собі лідируючу позицію і обійти інші держави за обсягами товарів, що випускаються. У результаті країна почала задихатися від смогу велетенських фабрик і заводів. Потрібно було терміново щось робити, тому керівництво держави вирішило в екстреному порядку переходити на альтернативні джерела енергії. Днями влада Китаю оголосила, що найбільша у світі плавуча сонячна електростанція, нарешті, була запущена в експлуатацію і підключена до місцевої електромережі.


Розташована поблизу міста Хуайнань в провінції Аньхой нова плавуча електростанція володіє потужністю 40 мегават і була розроблена інженерами компанії Sungrow Power Supply Co. Особливо іронічно у всій цій історії те, що електростанція була розміщена в затопленому вугільного кар’єру, який колись забезпечував країну викопним паливом, що забруднює атмосферу. У минулому році на воду вже була спущена 20-мегаватна сонячна електростанція, але Китай планує активно нарощувати кількість подібних конструкцій в найближчі роки.

Плавучі сонячні електростанції стають все більш популярними завдяки їх унікальному дизайну і відсутності необхідності виділення ділянки землі для їх розміщення. Крім усього іншого, такі станції уповільнюють випаровування води, що вчені вважають плюсом для екології. А низька температура поблизу поверхні моря або океану дозволяє ефективно охолоджувати фотоелектричні панелі і знижує ризик їх виходу з ладу. До 2020 року Китай планує збільшити кількість енергії, що отримується від сонячних електростанцій до 20% від загального споживання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button