Технології

В Ізраїлі відкрили електродорогу з бездротовою зарядкою

Випробування технології триватимуть близько двох місяців. Якщо проєкт виявиться успішним, компанія Dan Bus Company запустить регулярні поїздки за маршрутом, а електродорогі зможуть з’явитися по всій країні.

Проєкт розробив муніципалітет Тель-Авів-Яффо разом з компаніями ElectReon і Dan Bus Company. За словами авторів, програма фінансується як з приватних, так і з державних джерел.

Розробники побудували систему, яка заряджає електротранспорт під час руху. Вона складається з набору мідних котушок, які знаходяться під асфальтом. «Енергія передається від електромережі до дорожньої інфраструктури і заряджає машини»,повідомила ElectReon. При цьому в транспорті, на підлозі, встановили приймачі для передачі енергії безпосередньо до акумулятора під час руху.

В якості тестової ділянки автори проєкту вибрали дорогу протяжністю близько двох кілометрів від залізничної станції «Тель-Авів – Університет» до зупинки «Клатцкін». Після реконструкції у вересні 2020 року фрагмент маршруту в 600 метрів оснастили котушками, зробивши дорогу електричною.

Електродорога в Тель-Авіві / © Муніципалітет Тель-Авів-Яффо

«У найближчі тижні пройдуть пробні запуски, і тільки потім електробуси почнуть курсувати регулярно», – розповіли в муніципалітеті.
Dan Bus Company збирається проводити випробування і перевірку якості електродороги, після чого – якщо тести виявляться успішними – пустить автобуси по постійному маршруту. Влада, своєю чергою, розгляне можливість побудувати більше інноваційних доріг в місті.

Проєкт став частиною муніципальної політики, спрямованої на популяризацію електромобілів і зниження рівня забруднення повітря. В рамках програми влада також планує розмістити зарядні станції для електромобілів і пустити по майбутнім електродорогам вантажний транспорт і персональні авто.

На думку місцевої влади, розробка допоможе поліпшити якість повітря в місті і зробить Ізраїль лідером в сфері електротранспорту.

«Будівництво електричної дороги для зарядки громадського транспорту зробить Тель-Авів-Яффо першим містом в світі, який почне широко використовувати бездротову зарядку автобусів», – відзначили в офіційній заяві.

Крім того, нещодавно ElectReon оголосила про завершення перших випробувань електричної дорожньої системи в Бейт-Янае в Ізраїлі. Також компанія займається двома схожими проєктами в Німеччині і Швеції. Перша дорога повинна з’явитися вже на початку наступного року і з’єднати навчальний центр енергетичної компанії EnBW в німецькому Карлсруе з місцевою системою громадського транспорту, а друга простягнеться від міста Вісбю до аеропорту.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button