Земля

Китайська пустеля перетворилася в оазис після 70 років озеленення

Пустеля Му-Ус, одна з чотирьох головних пустель в Китаї, «зникла» з карти північно-західної провінції Шеньсі, оскільки 93,24% спустошених земель стали зеленими.

Пустеля займала площу в 42 200 квадратних кілометрів. Раніше це була земля без дерев і сільськогосподарських угідь. Через вітри і піщані бурі з Му-Ус місто Юйлінь, розташоване на краю пустелі, було змушене тричі рухатися на південь.

Починаючи з 1959 року місцеві жителі садили дерева, щоб стримати вторгнення піщаних бур. Багаторічні зусилля розширили зелену частину до 400 кілометрів на північ.

«Говорячи, що пустеля зникла на карті, ми маємо на увазі, що спорожніла земля зникла на сьогодні. Якщо ми продовжимо наші зусилля, то іще близько 30 000 гектарів площі з піщаними дюнами зникнуть », – прокоментував Дан Шуанжень, глава лісового бюро провінції Шеньсі.

У 1950-х роках в місті Юйлінь рівень лісового покриву становив всього 0,9%, але зараз він досяг 33%.

Зараз місцеві жителі докладають усіх зусиль, щоб надолужити час, втрачений через пандемію COVID-19. Вони планують висадити дерева на 400 гектарах піщаної землі до кінця травня.

Озеленення пустелі призвело не тільки до розв’язання проблеми з піщаними бурями, воно являє комплексний розвиток регіону.

Тепер місцевість може виробляти понад 1000 кілограмів продовольчого зерна, раніше цифри варіювалися від 100 до 150 кілограмів. Також, в минулому дохід на душу населення становив лише 200 – 300 юанів (30 – 40 доларів), але зараз він перевищує 30 000 юанів (4 200 доларів), про це повідомляє Ши Гуаньїнь, секретар парткому села Шіліша, Діньбянь.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button