Земля

Велика кількість сірих китів почали голодувати і вмирати в Тихому океані

Вчені виявили, що сірі кити вже третій рік поспіль вмирають через нестачу харчування. А це відбувається через зниження чисельності і біомаси амфіпод, основної здобичі сірих китів.

Уже в січні перші сірі кити з популяції Тихого океану почали прибувати в гніздові лагуни в Нижній Каліфорнії, Мексика. З моменту початку їх міграції на південь зі своїх високоширотних місць нагулу (коли кит від’їдається після зимівлі) вже було зареєстровано декілька випадків виявлення виснажених сірих китів на шляху їх міграції.

Це викликало стурбованість вчених з приводу того, що незвичайне явище смертності (UMEнесподіване явище, під час якого помирає значна кількість популяції морських ссавців), що почалося в січні 2019 року і призвело до 378 підтверджених випадків загибелі сірих китів, і можливо, ще багато неврахованих, триває ось уже третій рік.

Сірі кити здійснюють щорічні міграції між місцями нагулу в Беринговому, Чукотському і Арктичному морях і місцями розмноження від затоки Південної Каліфорнії до лагун уздовж тихоокеанського узбережжя Нижньої Каліфорнії, Мексика.

Протягом літнього сезону годування, з травня по жовтень, кити накопичують великі запаси енергії, в основному у вигляді жиру, щоб підтримувати енергетичні витрати на міграцію і під час проживання в місцях розмноження. Достатні запаси енергії мають вирішальне значення для відтворення і виживання сірих китів, які не харчуються під час сезону міграції і розмноження.

Дрони на допомогу

У 2017 році LSIESP (спеціальний проєкт по допомогу і дослідженню китів) почав вивчати фізіологічний стан сірих китів за допомогою використання Дронової фотограмметрії. Цей метод включає вимірювання довжини і ширини тіла тварин по вертикальним фотографіям, зроблених дронами, з яких можна отримати оцінку відносного стану (або вгодованості) окремих екземплярів.

Уже на другому році відбору проб дослідники виявили помітне погіршення фізичного стану молодих і дорослих сірих китів, які відвідують лагуну Сан-Ігнасіо. Зниження було також помітно в 2019 році, на початку поточного UME. Погіршення кондиції тіла також співпало зі зменшенням кількості пар матері і дитинчат, виявлених в лагуні Сан-Ігнасіо, що вказує на зниження репродуктивної здатності самок сірих китів.

Мертва доросла самка сірого кита застрягла в лагуні Сан-Ігнасіо у Мексиці 17 березня 2019 року. Довжина кита становила 12,8 м. Фото Фабіан Родрігес-Гонсалес

Подібний UME був в 1999-2000 рр., коли 651 сірий кит були знайдені мертвими вздовж західного узбережжя Північної Америки. Протягом цієї дворічної події популяція сірих китів скоротилася приблизно на 25% з приблизно 21 000 особин в 1998 році до приблизно 16 000 на 2002 році. Поки невідомо, який вплив нинішній UME надає на популяцію східної частини північної частини Тихого океану.

Хоча дослідження припускає, що зменшення виживання і репродуктивних показників сірих китів під час поточного UME було викликано голодуванням, основні чинники, які викликали це зниження стану тіла, ще не визначені. Той факт, що сірі кити в 2018 і 2019 роках прибули на свої місця розмноження в Мексиці вже в значно гіршому стані тіла, вказує на те, що це зниження повинно було відбутися або під час попереднього сезону нагулу, або під час міграції на південь.

«Схоже, що велика кількість сірих китів залишають свої місця нагулу вже в поганому стані, і на той час, коли вони завершують сезон розмноження в Мексиці, вони виснажують свої енергетичні резерви і вмирають від голоду», – резюмує доктор Фредрік Крістіансен

Таким чином, найбільш імовірним поясненням нинішнього UME є зниження доступності видобутку на основних місцях нагулу. З кінця 1980-х років спостерігається зниження чисельності і біомаси амфіпод, основної здобичі сірих китів, в центральній частині басейну Чирікова, основного району нагулу сірих китів в Беринговому морі. Вважається, що це, в свою чергу, викликано потеплінням арктичних вод в результаті природного і / або антропогенної зміни клімату. Якщо це так, такі UME можуть стати більш частими, що може привести до зниження чисельності сірих китів в найближчі десятиліття або їх повного зникнення.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button