Гумор

Макаки-крабоїди крадуть цінні речі і вимагають за них “значний” викуп (відео)

Макаки-крабоїди, що мешкають в околицях храму Улувату на Балі, вкрай умілі злодюжки. За допомогою спритних і довгих пальців, які не сильно відрізняються від людських, вони легко можуть обікрасти туриста і не віддадуть дорогу річ, поки їм не запропонують викуп у вигляді частування. Тепер дослідники дізналися, що ці хитрі тварини здатні визначати, які предмети найбільше цінують їх жертви, і використовувати цю інформацію для отримання більшого прибутку.

GABRIEL BOUYS / AFP via Getty Images

У новому дослідженні, опублікованому в Philosophical Transactions of the Royal Society B., вчені вирішили з’ясувати, чи використовують макаки-крабоїди (Macaca fascicularis), що мешкають на Балі, вкрадені предмети для обміну на їжу і чи розуміють вони, що крадуть. Подібна поведінка, згідно з дослідженням, раніше не було офіційно задокументована у тварин в дикій природі. Однак вчені припускають, що унікальне середовище проживання макак могло посприяти формуванню такої поведінки.

Вчені записували «крадіжки» макак, відзначаючи їх вік, ступінь успіху і те, як тварини використовували вкрадені предмети. Статистичний аналіз показав, що макаки з раннього віку навчалися «бартерній» поведінці. Вони крали різні предмети, щоб обміняти їх на їжу.

Вчені також провели експеримент: вони пропонували макакам-крабоїдам вкрасти предмети різної цінності. Наприклад, у тварин був вибір – вкрасти капелюх або телефон, а також капелюх або гаманець. Дослідники прийшли до висновку, що макаки частіше розпізнавали і крали дорожчі предмети. Крім цього, тварини з більшою ймовірністю відмовлялися від незначних пропозицій, прагнучи отримати більшу вигоду від бартеру.

За словами дослідників, грабіж і обмін – прояв культурного інтелекту макак. «Така поведінка засвоєна товариством і зберігається протягом не менше 30 років серед поколінь мавп в цій популяції».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button