Технології

У Швеції імплантують під шкіру проїзні (відео)

Euronews повідомляє, що у мешканців Швеції стрімко набирають популярність підшкірні мікрочипи, які вони із задоволенням імплантують собі в руки, щоб не займати кишені картками, пропусками і проїзними.

Мікрочипи розміром з зубець невеликої вилки зазвичай вживлюються під шкіру між великим і вказівним пальцями за допомогою спеціального шприца. Після цієї операції долоню, немов звичайну пластикову картку з NFC-чіпом, просто прикладають до зчитувального пристрою і — вуалям! Прихильники мікрочипів кажуть, що того ж вони безпечні і в найкращій мірі захищені від злому.

Підшкірні чіпи можна використовувати в магазинах для оплати покупок, як пропуску на роботі або проїзного у транспорті — ця технологія прискорює оплату товарів і послуг, роблячи життя більш зручним. Одним маленьким пристроєм можна буде замінити безліч карток, які займають місце в гаманці і кишенях.

За недавній час мікрочипи в свої руки імплантували понад чотири тисяч шведів. Найбільша залізнична компанія Швеції вже дозволила пасажирам використовувати їх замість квитків. Попри істотні плюси, у такого методу оплати є і ярі супротивники: на їхню думку, це створює небезпеку крадіжки особистих даних, а мікросхема може занести інфекцію в організм і викликати реакцію імунної системи.

Кнопка «Наверх»