Технології

Вчені розробили надміцного робота розміром з таргана

Китайські вчені спільно з колегами зі Сполучених Штатів розробили м’якого робота, який відрізняється особливою міцністю і здатністю швидко пересуватися. Як повідомило агентство «Сіньхуа», в основі розробки лежать фізичні характеристики таргана.

Робот — результат спільних досліджень вчених китайського університету Цінхуа (Пекін), Пекінського аерокосмічного університету і Каліфорнійського університету в Берклі.

«Довжина робота становить 1,5 см, ширина — 1 см. Він здатний рухатися так само швидко, як тарган, зі швидкістю близько 30 см в секунду», — сказав один з авторів наукової роботи Чжан Мінь, його слова наводить агентство. «Робот виглядає як смужка паперу, він може переносити вантажі, підніматися по похилій поверхні і пересуватися навіть після того, як на нього наступить доросла людина вагою 60 кг», — додав учений.

У матеріалі наголошується, що головне нововведення м’якого робота — матеріали і технології, використані при його створенні. За словами вчених, якщо робот буде занадто м’який, він не зможе швидко пересуватися, якщо занадто твердий — втратить міцність. Як передає «Сіньхуа», розробникам вдалося знайти «золоту середину» — робот володіє м’якою структурою, але при цьому великою міцністю і високою швидкістю переміщення внаслідок унікальної технології проєктування «лап» цього механічного таргана.

«Роботи можуть застосовуватися в таких областях, як аварійно-рятувальні роботи, встановлення трубопроводів, моніторинг навколишнього середовища, проведення клінічних операцій, — зазначив Чжан Мінь. — Наприклад, робот може допомогти інженерам у ремонті авіадвигуна без його демонтажу».

За словами вченого, «незважаючи на досягнуті успіхи, належить провести ще багато роботи, перш ніж роботи-таргани зможуть широко застосовуватися».

«Ми продовжимо оптимізувати конструкцію розробки і постараємося розширити її функціональні можливості», — зазначив Чжан Мінь.

Кнопка «Наверх»