Технології

Китайські вчені створили рідкий метал (відео)

Китайські вчені створили рідкий метал, як у фільмі «Термінатор-2». Як стверджують дослідники металева маса може трансформуватися у що завгодно. Про це пише журнал Additive Manufacturing.

Група вчених з Університету Бінгемтона заявляє, що створили першу у світі рідкокристалічну решітку з металу Філда — сплаву вісмуту, індію та олова. Його головна властивість — метал стає рідким вже при температурі 62 °C. Для порівняння: температура плавлення заліза — 1 538°C. Метал Філда досить дорогий сплав, його використовують нині тільки у високотехнологічних галузях, наприклад у ядерній техніці.

Китайський учений Пу Чжан разом зі своїми співробітниками об’єднав метал з гумовою оболонкою. Це вдалося зробити завдяки процесу гібридного виробництва, в якому використовується 3D-друк, вакуумне лиття і конформне покриття.

«Каркас оболонки контролює загальну форму і цілісність. Ми витратили більше пів року на розробку цього виробничого процесу, тому що цей новий матеріал дуже важко обробляти», — розповідає Пу Чжан.

Крім того, створено вже кілька прототипів, здатних відновлювати форму після нагрівання до точки плавлення. Зрозуміло, як і у фільмі «Термінатор», вчені створили руку.

У твердому стані цей метал дуже міцний і безпечний. Зокрема, може втратити форму при ударах, але повертає її при нагріванні. А значить, його можна використовувати повторно скільки завгодно разів. За словами Пу Чжана, рідкий метал зацікавить космічну галузь. Перш за все, завдяки тому, що конструкцію з рідкого металу можна упаковувати в відносно невеликі обсяги. Таку техніку можна використовувати у відкритому космосі — наприклад, виготовляти антени для супутників з рідкого металу, складати в маленькі коробки, а розгортати їх тільки після виходу на орбіту.

Чжан у статті зазначає, що китайські вчені мріють створити цілого робота з такого металу. Судного дня вчений не боїться.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button