Всесвіт

Китайський ровер виявив невідомий матеріал на дальній стороні Місяця

Китайський місячний ровер «Юйту-2» виявив «гелевидну» речовину незвичайного кольору. Це сталося під час розвідувальних робіт на дальній стороні Місяця.

Це відкриття спонукало вчених відкласти інші плани управління пристроєм і зосередитися на тому, щоб зібрати більше матеріалу про речовину. Ровер «Юйту-2» натрапив на дивний об’єкт на восьмий день, проведений на поверхні супутника.

28 липня команда «Чан’е-4» готувалася відключити живлення «Юту-2» для полуденної паузи в роботі, щоб захистити його від високих температур і сонячного випромінювання в небі. Член команди, перевіряючи зображення з головної камери ровера, помітив невеликий кратер, в якому був кольоровий і блискучий матеріал.

Використовуючи бортові камери, що дозволяють уникнути зіткнення з перешкодами, «Юйту-2» обережно наблизився до кратера, а потім здійснив наведення на цей незвично пофарбований матеріал і його околиці.

 

Ровер досліджував обидві ці зони за допомогою спектрометра Visible and Near-Infrared Spectrometer (VNIS). Цей інструмент дає змогу аналізувати хімічний склад матеріалу по відбитому від нього світла.

Поки вчені не змогли визначити природу таємничого офарбованого матеріалу, проте вони впевнені, що він «гелеподібний» і має «незвичайний колір».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button