Всесвіт

NASA і ESA відрепетирують падіння астероїда на Землю

Наш світ наповнений різними стихійними лихами, які щорічно забирають купу життів і завдають великої шкоди для майна. Завдяки різноманітним детекторам і системам оповіщення люди вже навчилися швидко реагувати на природні катастрофи і зводити їх наслідки до мінімуму, але у людства досі немає досвіду порятунку при раптовому падінні астероїда. У зв’язку з цим, координаційне бюро з планетарної оборони і космічні агентства NASA і ESA вирішили відтворити вигаданий сценарій падіння астероїда і розробити план дій.

Вигаданий сценарій свідчить, що 26 березня співробітники Центру малих планет виявили гіпотетичний астероїд під назвою 2109 PDC. При своєму 300-метровому розмірі, він класифікується як потенційно небезпечний астероїд, і до 27 березня дослідники вирахували, що він може зіткнутися з Землею через вісім років. Однак, до 29 квітня ймовірність зіткнення різко збільшилася, і в космічних агентств виникла завдання щодо запобігання катастрофи.

Мета цієї репетиції полягає в тому, щоб агентства змогли швидко розробити план дій і налагодити зв’язок між різними космічними установами. Дослідники досвідченим шляхом побачать, яким чином при виникненні ризику падіння астероїда необхідно діяти як посадовим особам космічних агентств, так і звичайним людям.

Такі експерименти вже проводилися раніше, всього їх було шість. Завдяки їм дослідники з’ясували, що співробітники NASA роблять великий акцент на більш точному прогнозуванні руху астероїда шляхом спостереження за його орбітальним маршрутом і фізичним характеристикам. Ймовірно, в ході нового заходу, дослідники зроблять і інші відкриття.

“Ми будемо проводити періодичні навчання з колом урядових установ США і міжнародних партнерів. Для нас це відмінний спосіб навчитися працювати разом,”- Ліндлі Джонсон, офіцер NASA з планетарної оборони.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button