Людина

Китайським робітникам знизять соціальний рейтинг за занадто часту зміну роботи

У китайській провінції Чжецзян розпочався пілотний проект з реєстрації 10 млн працездатних громадян в системі соціального рейтингу. Кожному учаснику системи буде надаватися бали — а рейтинг може бути знижений, якщо співробітник часто змінює роботу, пише South China Morning Post.

З початку 2018 року система соціального рейтингу проходить обмежене тестування в декількох регіонах Китаю. В найбільш жорсткому вигляді вона працює в Сіньцзяні, регіоні з переважно мусульманським населенням на кордоні з Киргизією. Система впливає на всі можливості людини — від права користуватися державними послугами до можливості почати бізнес, або влаштуватися на роботу.

За порушення закону, за якими стежить система розпізнавання осіб, громадян нараховуються бали. Чим їх більше, тим нижче рейтинг людини. Бали нараховуються за перехід дороги в недозволеному місці, куріння в літаках і швидкісних поїздах та інші правопорушення.

За словами представника адміністрації Чжецзян Ге Піньгань, бали будуть знижені у китайців, які підозріло часто міняють роботу. На звичайні звільнення, за його словами, чиновники не будуть звертати увагу. При цьому Піньгань не уточнив, скільки разів за свою кар’єру може звільнятися людина, щоб її соціальний рейтинг не постраждав.

У 2018 році уряд Китаю заборонив 23 млн людей купувати авіа — та залізничні квитки. Причиною стало те, що їх показники «за соціальним рейтингам були занадто низькими».

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»