Людина

Занепад сил: коли варто звернутися до лікаря?

У стрімкому темпі нашого життя легко випустити з уваги втому. Але якщо ви спите повні 7-8 годин на добу і все одно відчуваєте млявість — організм дає зрозуміти, що з ним щось не так.

Упадок сил: когда стоит обратиться к врачу?

Найкраща порада: уважно придивитися до своїх симптомів, щоб потім докладно описати їх лікарю. Якщо втома більше характеризується слабкістю, можливо, проблему слід шукати в щитовидній залозі, яка регулює рівень енергії. Занадто або недостатньо активна щитовидна залоза може вивести вас з ладу. Аналіз крові допоможе виявити цю причину, а лікар підбере необхідні препарати для її врегулювання.

Однак загальний стан сонливості або «затуманення» в денні години частіше буває пов’язаний зі стресом і тривалою інфекцією. Ваш лікар може направити вас на дослідження сну, щоб виключити можливість сонного апноє, яке викликає короткочасну зупинку дихання під час сну. Це порушення може заважати вашому відпочинку, навіть якщо ви не помітили нічого підозрілого. Для запобігання апноє лікар випише вам спеціальний мундштук або дихальний апарат, щоб ви могли повноцінно відпочивати за ніч.

Якщо крім занепаду сил вам ще і важко дихати, це може бути симптомом неправильної роботи серця, наприклад, кардіоміопатії (патологічне зміна структури серцевого м’яза). Методи лікування варіюються від зміни дієти до хірургічної операції з видалення тканини або імплантації серцевого стимулятора.

І нарешті: якщо до симптомів приєднується апатія, підвищується ймовірність того, що ви перебуваєте в стані депресії або скорботи. На щастя, в більшості випадків знайти і усунути причину постійної втоми досить просто.

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button