Здоров'я

Чи безпечна вакцина проти вірусу папіломи людини?

Вакцина проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) пов’язана з підвищеним ризиком непритомності в день уколу і шкірних інфекцій протягом 2 тижнів після цього.

Крім того, велике ретроспективне дослідження майже 190 000 дівчаток і молодих жінок не виявило жодних доказів серйозних проблем безпеки, пов’язаних з вакциною, згідно Николі Кляйн, докторові медичних наук, з Центру вивчення вакцини Kaiser Permanente в Окленді.

Дослідники прийшли до висновку, що отримані дані підтверджують загальну безпеку вакцини при звичайній клінічній допомозі.

Для аналізу Кляйн і його колеги вивчили медичні записи 189 629 жінок у віці від 9 до 26 років, які були зараховані до системи охорони здоров’я Північній і Південній Каліфорнії Kaiser Permanente і отримали як мінімум одну дозу вакцини.

Дослідження почалося відразу після затвердження вакцини і тривало до тих пір, поки 44 000 учасників не отримали три дози за рекомендованим графіком.

Вони являли собою підмножину більш численної групи жінок з “будь-якими дозами”, у яких була хоча б одна доза, включаючи деяких, що отримували дві дози, та деяких, що отримували три дози, але не за рекомендованим графіком.

Кляйн і його колеги використовували медичні записи про щеплених жінок і дівчаток для перевірки ризику відвідувань відділення невідкладної допомоги та госпіталізації, які відбулися в день щеплення, протягом 14 днів або протягом 60 днів після.

Використовуючи діагностичні коди, вони порівняли частоту подій в ці періоди з частотою в наступні періоди.

В цілому, вони виявили, що 50 діагностичних категорій мали значно підвищені ризики, але огляд медичної документації показав, що більшість були присутні до вакцинації.

Дослідники відзначили, що деякі шкірні інфекції могли бути реакціями на вакцину.

Вони також відзначили, що в більш ранньому дослідженні не було виявлено підвищеного ризику непритомності після вакцинації проти ВПЛ у порівнянні з вакцинацією з інших причин, припускаючи, що в деяких випадках непритомність можуть бути результатом отримання уколу, а не самої вакцини.

Кляйн і його колеги попередили, що дослідження було розроблено так, щоб розглядати тільки нові сигнали безпеки, які з’явилися протягом 60 днів після вакцинації і могли пропустити довгострокові проблеми, а також події, які не призвели до відвідування відділення невідкладної допомоги або госпіталізації.

І, хоча дослідження було великим, воно, можливо, ще не мало можливості виявляти дуже рідкісні наслідки, додали вони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button