Технології

Китай створив дирижабль для полювання за авіаносцями

Раніше в цьому місяці Китай протестував новий заповнений гелієм дирижабль, який буде підніматися на небувалі висоти, відкриваючи широкі розвідувальні можливості. Корабель під назвою Yuanmeng зможе знаходитися в повітрі до 48 годин. Офіційна газета Комуністичної партії Китаю People’s Daily Online повідомляє, що випробування Yuanmeng пройшли 6 жовтня у Внутрішній Монголії.

Дирижабль тримається в повітрі завдяки комбінації електрики і газів, що легше повітря. Гелій піднімає корабель до навколокосмічних висот (від 20 до 100 кілометрів). Як тільки Yuanmeng досягає необхідної висоти, розташовані на його поверхні сонячні панелі починають забезпечувати двигуни електрикою. Сонячна енергія ідеальна для висотних дронів і кораблів, оскільки значно знижує їх потребу в паливі.

Обсяг Yuanmeng становить значні 18 000 кубічних метрів. Повітряний корабель екіпірований обладнанням для комунікації і ведення розвідки. Китай не називає цілей, для виконання яких створюється корабель. Вважається, що такою буде полювання за великими кораблями потенційного противника у випадку війни.

Yuanmeng може стати вершиною військового «харчового ланцюжка», ширяючи високо над Південно-Китайським морем у пошуку цілей. Разом з інформацією, зібраною супутниками, авіацією, субмаринами і дрона, Yuanmeng дозволить Народній визвольній армії Китаю отримати повну картину на морському театрі бойових дій.

На перший погляд може здатися, що дирижабль — дуже тендітна платформа, але висота, на якій буде працювати Yuanmeng, значно більше радіусу дії більшості ракет. Єдине, що теоретично може дістати до нього — американо-японська балістична ракета-перехоплювач SM-3 Block IIA. У 2008 році рання версія такої ракети змогла знищити супутник USA-193, який перебував на орбіті заввишки 230 кілометрів.

За матеріалами Popoular Mechanics

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button