Технології

Супутник для розгону хмар допоможе у встановленні квантового інтернету

У похмурий день ультрашвидкі лазери можуть розчистити сонячним променям шлях, розігнавши хмари, водночас надаючи супутникам можливість більш чистого зв’язку з Землею.

Сьогодні хмарна погода обмежує здатності вчених по відправці даних на супутники за допомогою лазерів, оскільки хмари розсіюють лазерне світло. Проте могутній, швидко пульсуючий лазер здатний вибити в хмарах невеликий канал, по якому зможе пройти другий лазер і передати інформацію. Це стверджують вчені, що проводили дослідження, опубліковане в журналі Optica. Така техніка може допомогти їм у розробці міжнародних квантових комунікаційних мереж на основі лазерів, які будуть передавати частинки світла — фотони.

Дослідники продемонстрували свою ідею на прикладі лабораторної хмарної камери, яка імітувала хмарні умови. Як описується в статті, коли перший лазер пройшов через хмару, він швидко нагрів повітря і створив ударну хвилю, які відштовхували краплі води з хмари від променя. Ця дія, в свою чергу, створила в хмарі канал приблизно міліметр шириною, що дозволило більшій частині другого лазерного імпульсу пройти через серпанок.

В майбутньому квантова фізика допоможе розробити безпечну передачу даних. Але спочатку доведеться створити квантовий інтернет для передачі чутливих квантових частинок з одного континенту на інший. У 2017 році Китай побудував перший квантовий супутник, обмінюється лазерним світлом з наземними станціями.

Раніше вченим, які проектували такі супутники, доводилося працювати в обхід поганої погоди. Тепер, схоже, вони знайшли спосіб взяти все в свої руки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button