Головна / Екологія / Китай захоплений зеленим будівництвом

Китай захоплений зеленим будівництвом

Напрямок зеленого будівництва стрімко захоплює Китай. Фахівці кажуть, що за використання еко технологій і стійких практик Китай вже, найімовірніше, обійшов навіть любителів зелених програм з США.

В січні 2015 року в Китаї було зареєстровано 2538 проектів зеленого будівництва, тобто приблизно 290 квадратних кілометрів житлової та комерційної власності. Ще 627 LEED проектів додалося навесні, тобто близько 28 квадратних кілометрів площі.

Китай почав освоювати зелене будівництво відносно пізно, але зростаюча занепокоєність проблемами навколишнього середовища і сильний тиск з боку власного уряду і урядів інших країн, вплинуло на швидкість, з якою країна почала освоювати еко-практики. Маркетологи кажуть, що якщо попит на стандарти LEED в Китаї буде продовжувати рости, то до 2020 року близько 7 мільярдів квадратних метрів нерухомості в Китаї буде побудовано за зеленим сертифікатами.

Вартість зеленого будівництва не збільшує витрати забудовників в Китаї занадто сильно. У середньому, будівельним фірмам доводиться розширити бюджет будівництва лише на 0.8-6.1% у порівнянні з витратами, які йшли б на звичайне будівництво без використання зелених технологій і практик. При цьому фахівці знаходять докази того, що будівництво об’єктів нерухомості за LEED стандартам окупається в Китаї на 1.5-25.7% краще, ніж звичайне будівництво, особливо в Пекіні, Шанхаї, Гуанчжоу і Ченду.

Варто відзначити, що уряд Китаю на різних рівнях вводить податкові пільги для зелених будівель і субсидує еко-забудовників.

Натхнення: greenevolution.ru