Екологія

Величезні миші можуть стати причиною зникнення колоній морських птахів

Згідно з дослідженням Королівського товариства захисту птахів, миші навчилися поїдати яйця і пташенят морських птахів на острові Гоф. Так, трістанський альбатрос (Diomedea dabbenena) вже опинився під загрозою зникнення.

Острів Гоф є заморською територією Великобританії і вважається будинком однією з найважливіших у світі колонії морських птахів — близько 10 мільйонів особин.

Миші були завезені на цей невеликий вулканічний острів моряками в XIX столітті. Ці гризуни чудово адаптувалися на маленькому клаптику землі, поїдаючи яйця і пташенят морських птахів. Завдяки такому раціону ці миші приблизно на 50 % більше за розміром, ніж звичайні.

Доктор Ентоні Караваджі з Ірландського національного університету Кірка, пояснює, що, оскільки миші стали більші, тепер вони атакують більш великих птахів, як, наприклад, дитинчат трістанського альбатроса. Цей факт стає все більш хвилюючим, через те, що на Землі залишилося всього 2000 пар цього виду, який мало того, що моногамний, до того ж виробляє потомство (одного пташеняти) лише раз в два роки.

Якщо проблема з мишами не буде вирішена, то крім трістанського альбатроса під загрозою зникнення, також виявляться атлантичний тайфунник і ширококлюва китова пташка. План щодо її вирішення вже був розроблений Королівським товариством захисту птахів і урядом Трістана-да-Куньї. Згідно з ним, до 2020 року на судні з Південної Африки будуть доставлені два вертольоти, які розповсюдять по острову отруйні зернові пелети, що містять антикоагулянт, здатний вбити всіх мишей за 24 години.

Звільнення островів від паразитних видів вже було вироблено на 700 островах по всьому світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button